‘ŞİDDETLE KINIYORUZ…’

Samsunsporlu taraftarların maç günleri SAMULAŞ tarafından ‘ücretsiz’ olarak taşınması uygulamasının Sayıştay raporlarında yer almasına bir tepki de Samsunspor Divan Kurulu’ndan geldi

Samsunspor Divan Kurulu Başkanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, “Samsunspor taraftarlarını maç saatinde ücretsiz taşıması konusunu büyük bir olaymış gibi yaygın medyaya taşıyarak, hem Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı, hem de Yılport Samsunspor’u kamuoyunda itibarsızlaştırma çabasını şiddetle kınıyoruz” denildi.

‘üCRETSİZ TAŞIMA HER YERDE VAR’
Samsunspor Divan Kurulu’nun konuyla ilgili yazılı açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Belediyelerin yönettikleri kentlerin halkına kolaylık sağlamak amacı ile toplu taşıma yapması asli görevlerindendir. Bu amaçla belediyeler sıkışıklıkları ve zaman kaybını önlemek için özel günlerde halkını ücretsiz taşıma görevini zaten yapmaktadırlar. Nitekim dini bayramlarda ölmüş yakınlarını ziyaret ederek dualarını yapabilmeleri ve milli bayramlarda bayramı izleyebilmeleri için tören alanına halkını ücretsiz taşmaktadırlar. Hatta çoğu kez belediye yönetimlerini elinde bulunduran partilerin siyasi toplantılarına partililerini ücretsiz taşındığı bilinmektedir.

BÜYÜKŞEHİR, YAPMASI GEREKENİ YAPTI
Ne var ki Sayıştay’ın rutin olarak belediye hesaplarını incelemesi sonucu yazılmış ve henüz uygulanmamış bir kararda, bazı maçlarda Samsunspor taraftarlarını kent merkezine uzak olan stada ücretsiz taşıdığı için suçlanmaktadır. Samsun halkına hizmeti görev edinmiş Samsun Belediyesi’nin yapması gerekeni yapmış olmasından suçlanmasının takdirini halkımızın takdirlerine bırakıyoruz.

‘RAPORDAN CIMBIZLA ÇEKEREK…’
Bu konuda en dikkat çekici bir başka konuda, Sayıştay Raporundan cımbızla çekilerek Samulaş’ın Samsunspor taraftarlarını maç saatinde ücretsiz taşıması konusunu büyük bir olaymış gibi yaygın medyaya taşıyarak, hem Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı, hem de Yılport Samsunspor’ukamuoyunda itibarsızlaştırma çabasını şiddetle kınadığımızı Samsun ve Samsunspor kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.