Sinop eski Valisi Samsun’da yargılanıyor

FETÖ soruşturması kapsamında Sinop eski Valisi Yasemin Ö.Ç.’nın Samsun’da yargılanmasına başlandı.

07.11.2018
A+
A-

“SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ”

Eski Sinop Valisi Yasemin Ö.Ç.’nınFethulahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında dava açıldı. Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına katılan Ç., hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Sinop Valisi olarak görev yaparken 15 Temmuz sonrası görevden alınan Yasemin Ö.Ç. hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında dava açıldı. Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen davanın ilk duruşmasında tutuksuz olarak yargılanan Yasemin Özata Ç. kendini savundu.

“KATALOG EVLİLİĞİ DEĞİLDİR”

2015 yılı Şubat ayında Sinop Valiliğine atandığını belirten Yasemin Ö. Ç., eşi Temel Ç. ile kaymakam vekilliği döneminde Isparta’da tanıştığını belirterek, “Eşim o dönemde Isparta İl Merkez Jandarma Komutanlığında görev yapıyordu. Benim vekalet yaptığım Gönen ilçesindeki Asayiş Tabur Komutanlığına da vekaleten bakıyordu. Bu sebeple tanıştık. Evliliğimiz örgütsel anlamda katalog evliliği değildir. Çocuklarım örgüte müzahir hiçbir okulda okumamıştır.

“HİÇBİR BAĞLANTIM YOK”

Benim FETÖ/PDY örgütü ile organik ya da inorganik hiçbir bağlantım yoktur. Örgüt üyesi olmadığım için etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmam da söz konusu değildir. Örgütün sohbet ya da başka toplantılarına katılmadım. Ayni ya da nakdi yardımda bulunmadım. Örgüte müzahir gazete ya da dergilere abone olmadım. Örgütün dershanelerine gitmedim, yurtlarında kalmadım. Benim öğrencilik ve memuriyet hayatımda hiçbir zaman FETÖ /PDY Silahlı Terör Örgütü ile yolum kesişmemiştir. Sempati boyutunda dahi münasebetim olmamıştır. Hatta bu yapılanmayı ve faaliyetlerini tasvip etmediğimi her ortamda dile getirdim ve buna yönelik icraatlarım da bulunmaktadır” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.