SORUNLAR İÇİN ÇÖZÜMLER

Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık), pandemi sonrası ilk programını Samsun’da gerçekleştirmeye başladı. Bu kapsamda Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Şeref Malkoç, Samsun programı ve amaçları hakkında açıklamalarda bulundu

İLK PROGRAM SAMSUN’DA
Salgın sonrası ilk program olarak Samsun’u seçtiklerinin altını çizen Şeref Malkoç, “Salgın döneminin ardından ilk programımızı Samsun’dan başlatıyoruz. Çünkü Samsun önemli bir şehrimiz. Kurtuluş Mücadelesi’nin adımlarının atıldığı bir şehir. 2 gün boyunca Samsun’dayız. Bugün bir takım program ve ziyaretler gerçekleştireceğiz. Perşembe günü basın mensupları ile bir araya geleceğiz. Şehrin sorunları, şehirdeki kolaylıklar, zorluklar, kamu hizmetleri kalitesinin yükseltilmesi için neler yapılabilir, Türkiye’de hak arama yollarının genişletilmesi veya var olan hak arama yollarının daha iyi kullanılabilmesi için neler yapılabilir, hukukun üstünlüğü ve idarenin işleyişi konusunda karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunacağız. Öğleden sonra ise Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın katılımı ile muhtarlarımızın ve sivil toplum örgütlerinin iştirak edeceği toplantı yapacağız” diye konuştu.

HER KONUDA ÇÖZÜM

Hedeflerinin kamu hizmetlerindeki güzellikleri arttırıp, sorunlara çözüm üretmek olduğunu hatırlatan Malkoç, “Burada hedefimiz şu: Var olan kamu hizmetlerinin işleyişindeki güzellikleri arttırmak, halkın bu konuda talep veya sorunları varsa bunları dinleyip, çözüm üretmek. Yeni döneme Samsun’dan başlamak bizim için önemli olacak. Samsun’dan aldığımız hızla Türkiye’nin diğer illerini de dolaşmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

DOLU DOLU PROGRAM
İlk program için Samsun’u seçen ombudsmanlara ve Şeref Malkoç’a teşekkürlerini sunan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ise şunları söyledi:
“Samsun’da çok güzel bir program olacağını biliyoruz. Programlar 2 gün boyunca dolu dolu geçecek. Verimli geçecek inşallah. Ben pandemi sonrası ilk programlara 19 Mayıs şehri Samsun ilimizden başladığı için çok değerli başkanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum.”
Ziyarette her iki kurum idarecileri birbirlerine çeşitli hediyeler taktim ettiler.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.