TAM DESTEK!

Canik Belediyesi, TEKNOFEST 2022’ye katılacak öğrencilere destek sağlamak üzere Samsun Valiliği ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği protokolü imzaladı

09.02.2022
A+
A-

TEKNOFEST 2022’ye katılacak Samsun’un Canik İlçesindeki okullarda okuyan öğrencilerin kuracağı takımlara destek sağlamak üzere Samsun Valiliği, Canik Belediyesi ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit tarafından imzalanan protokol gereği Canik’teki okullarda okuyan öğrencilerin TEKNOFEST 2022 için hazırlayacakları proje ve çalışmalara katkı sağlanması karara bağlandı.

KATILACAK GENÇLER DESTEKLENECEK
TEKNOFEST 2022’ye yönelik ilçede büyük yatırımlara imza attıklarını beyan eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İlimizde gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2022’ye katılacak öğrencilerimizin oluşturdukları takımlara destek vermek amacıyla bir iş birliği protokolü hazırladık. Samsun Valimiz Sayın Zülkif Dağlı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Yiğit ile birlikte bu protokolü imzalamış bulunduk. İlçemize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun. Gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2022’nin Samsun’a, Karadeniz Bölgemize ve ülkemize önemli katkılar sağlamasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan İbrahim Sandıkçı, imzalanan protokol çerçevesinde Canik’te TEKNOFEST 2022’ye katılacak öğrencilerin gerek projelerini sunma aşamasında gerek takımları oluşturma aşamasında Canik Belediyesi olarak onlara danışmanlık, malzeme ve nakdi destek sağlanacağını belirtti.

‘BU HEYECANI YAŞASINLAR İSTEDİK’
Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Bilim ve teknolojinin süratle geliştiği günümüz dünyasında gençlerimize yeni ufuklar kazandırmak, onları geleceğin Türkiye’sine hazırlamak adına geliştirdiğimiz pek çok projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu taşıyoruz. Canik Belediyesi olarak gençlerimizi çağın yenilikleriyle buluşturup onların erken yaşlarda bilimle tanışmasına fırsat sunarak bilimsel alanda çalışmalar yapmalarına destek olmaya özen gösteriyoruz. Düzenlemiş olduğumuz bilim şenlikleri, eğitim programları, etkinlikler, bilim turları gibi programlarla gençlerimizi her fırsatta bilim ve teknolojiyle bir araya getirme gayreti içindeyiz. İlçemizde gerçekleştirdiğimiz fiziki yatırımların yanı sıra ülkemizin geleceğinin teminatı olan gençlerimize bilgiyi, beceriyi, gelişim imkanlarını en güzel şekilde sunup geleceğin bilim insanlarının yetişmesine zemin hazırlamayı hedefliyoruz. İnanıyorum ki, geleceğin Selçuk Bayraktar gibi genç bilim insanları bu gençler arasından çıkacaktır. Yeter ki gençlere destek olup onları doğru imkanlarla buluşturalım” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.