‘TMO’ ÇAĞRISI!

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde üretici, Toprak Mahsulleri Ofisi’ne(TMO) fındık ürününü teslim etmeye başladı

Samsun’da TMO, bugünden itibaren Salıpazarı İlçesi’nde fındık alımlarına başladı. Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, üreticiye, “TMO, çiftçinin garantisi” çağrısında bulundu.

Salıpazarı’nda Yeni Mahalle Yeşil Cadde üzerinde hizmete giren TMO Alım Merkezi’ne, önceden ‘www.tmo.gov.tr’ adresi üzerinden randevularını alan üreticiler, adeta akın etti. Sabah saatlerinden itibaren fındığını teslim eden Salıpazarı üreticisi, uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BAŞKAN AKGÜL’DEN ZİYARET
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, beraberinde Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Adem Osma ve Esnaf Odası Başkanı Osman Yüksel ile birlikte fındık alım merkezini ziyaret etti.
Başkan Akgül, yeni sezonun tüm üreticilere bereketli ve bol kazançlar getirmesini temenni etti.

‘TERCİHİNİZ TMO OLSUN’
İlçe Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy da, TMO’nun piyasada olmasının fındık piyasası ve üreticisi için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, fındık üreticilerinE, “Ürünlerinizi değerlendirirken TMO’dan yana tercihinizi kullanın” çağrısı yaptı. Başkan Ersoy, “TMO’nun fındık alım merkezi ilçemize ve üreticimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.