‘TRAFİK’TE SEFERBER OLDU!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisleri tarafından yayalar için trafik uygulaması yapıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisleri tarafından yayalar için trafik uygulaması yapıldı

Samsun İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik polisleri ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından görevlendirilen zabıta ekipleri, Cumhuriyet Meydanı dış kavşakta yayalar üzerinde trafik ışıkları uygulaması gerçekleştirdi.

TRAFİK DEDEKTİFİ KİMLİK KARTI
Akıllı trafik sistemleri çerçevesinde değişen kavşaklar ve ışıklar nedeniyle vatandaşları bilgilendiren ekipler, trafik kurallarına uyan yayalara düdük, trafik dedektifi kimlik kartı gibi çeşitli hediyeler verdi.
Cumhuriyet Meydanı dış kavşakta yapılan trafik uygulamasında değişen kavşaklar ve ışıklar nedeniyle vatandaşlar uyarıldı. Trafik kurallarına uyan yayalara düdük, trafik dedektifi kimlik kartı gibi çeşitli hediyeler verildi.

VATANDAŞLAR MEMNUN OLDU
Uygulamadan memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, “Trafik ışıklarına hem yayalar hem de şoförler uymalı. Bugün yapılan uygulamayı çok yerinde buluyoruz. Bazen yaya geçitlerinde çok uzun bekliyoruz. Önceliğin yayalarda olduğunu herkese hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Ekipler, trafik kurallarına uymayıp kırmızı ışıkta geçen yayalara ise uyarıda bulunup, bilgilendirici broşür verdi. Kurallara uymayan yayalar, bundan sonra daha dikkatli olacaklarının sözünü verdi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.