‘TÜRKİYE SİZİ KONUŞUYOR!..’

Samsun’da Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ilçede başlatılan ‘çiftçi dayanışması’nda emek veren gönüllülerle bir araya geldi

Samsun’da Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Bafra’daki karpuz üreticisine destek olmak amacıyla ‘Karpuz tarlada kalmasın’ sloganıyla Samsunspor taraftar gruplarıyla iş birliğiyle başlatılan kampanyaya dayanışmaya güç verenlerle bir araya geldi.

HASAN ALİ YÜCEL’DE BULUŞMA
Atakum Belediyesi Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya eski Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Atakum Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Nadide Döktür ve çok sayıda Samsunspor gönüllüsü katıldı.

EFSANE BAŞKANDAN AÇIKLAMA
Programda bir teşekkür konuşması gerçekleştiren eski Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, “Kıdemli bir Samsunspor taraftarı olarak, böyle bir kampanyada bize güvendiğiniz, belediyenin ismini şemsiyesinde, çadırında Forza Samsunspor Grubu’nun arkasında kefil olarak verdiğiniz için size çok teşekkür ediyorum. Umarım taraftarlar olarak sizi mahcup etmedik. Bu genç arkadaşlara güvenmenizin semeresini yeni projelerde alacağınıza inanıyorum. Her şey için tekrar çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

FİKİR BABASI İSMAİL UYANIK
Önemli bir dayanışma örneği gösterildiğini ifade eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Siz ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama Türkiye sizden bahsediyor. Çok tarihi bir görev yaptık. Fikir babası sevgili Başkan İsmail Uyanık. Sizler herkesin takdir ettiği bir performans gösterdiniz. Samsunspor taraftarı gençler gece gündüz çalıştı, herkes üzerine düşeni yaptı ve üç dört gün içerisinde de karpuz piyasası kendi haline geldi. 4.5 – 5 liradan 2 liraya, 1.80’e ve 1.50’ye kadar düştü. Biz bir şeyi daha hissettirdik. Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği gençler çok şey yapabilirler. Tarımla ilgili birçok kurumun olduğu yerde çıktınız 3-4 gün içerisinde bir yığın tekelin elinden fiyatları aldınız, karpuz piyasasını dengelediniz. Müthiş bir şey yaptınız. Bunu ben söylemiyorum, Türkiye sizi konuşuyor. Kendinizle gurur duyabilirsiniz. Ben sizinle gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

SAMSUNSPOR’U SÜPER LİG’E TAŞIRKEN
Atakum Belediyesi’nin her zaman gençlerin yanında olduğunu kaydeden Başkan Deveci şöyle tamamladı:

“Sadece Samsunspor taraftarıyla sınırlı kalmasın, buna benzer Samsun’un tüm sosyal sorumluluk projelerinde birlikte olalım. Sizler, gençliğinizin verdiği dinamizmi bu kente gösterebilirsiniz. Samsunspor’u Süper Lig’e taşırken oradaki enerjiniz ve dayanışmanızla birlikte toplumun başka alanlarındaki sorunlarla da dayanışmamızı gösterelim. Sevgili Başkanım İsmail Uyanık siz o lakabı durduk yerde almadınız. Samsunspor’un efsane başkanısınız, bu gençler de sizin yanınızdalar. Sizin sırtınız yere gelmez. Gençlerimizin yolu açık olsun. Samsunspor da güzel başladı, onların da yolu açık olsun.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Ahmet dedi ki:

    Helal olsun Forzaya, helal olsun Efsane Başkan İsmail Uyanık’a, helal olsun Cemil Başkana