‘ULAŞIM MERKEZİ’ TEPKİSİ!

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yeni hizmete giren Toplu Ulaşım Transfer Merkezi ile ilgili olarak, “Yaşanan mağduriyetler giderilsin, hukuk tanımazlık ve zorbalık son bulsun” dedi

'ULAŞIM MERKEZİ' TEPKİSİ!

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığı Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nin bir çok mağduriyete yol açtını söyledi. Ulaşım merkezinin, yargı süreci hâla devam ederken açıldığını, buna bağlı yeni ulaşım planının, Samsunlulara ve minibüs esnafına ciddi mağduriyetler yaşattığını öne süren Hancıoğlu, “Plansızlık, hukuk tanımazlık ve zorbalık son bulsun” dedi.

YENİ MERKEZ YENİ SORUNLAR DOĞURDU
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İlçe Minibüsleri Transfer Merkezi ve buna bağlı yeni ulaşım planının, bu minibüsleri kullanan vatandaşlar ve minibüs esnafı açısından yeni sorunlar doğurduğuna dikkat çekerek, yaşanan mağduriyetlerin bir an önce telafi edilmesi çağrısı yaptı. Hancıoğlu, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, iktidarın ‘Millet İttifakı( belediyelerine ve o şehirlerde yaşayan yurttaşlara, hukuksuzca zorbalık yaptığını, kendi yönettiği belediyelerin hukuk tanımazlıklarını ve zorbalıklarını sümenaltı ettiğini ifade ederek şöyle devam etti:

“Samsun’da geçen hafta, yargı süreci hala devam eden İlçe Minibüsleri Transfer Merkezi açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı, davayı açan Mimarlar Odası’na yönelik, devlet adabına hiç yakışmayan ifadeler kullandı. Dahası; bu ‘Transfer Merkezi’, vatandaşımız için, minibüs esnafı için “zulüm merkezi” oldu. Minibüsler için belirlenen duraklar arsındaki mesafe 6 kilometre. Vatandaşımız alenen 2’nci bir ulaşım aracı kullanmaya zorlanıyor.

ZORBALIK VE HUKUK TANIMAZLIK
Günlerdir, minibüslere ceza üstüne ceza kesiliyor. Samsun halkı, minibüs esnafı; bu zorbalığı, bu hukuk tanımazlığı hak etmiyor. Bu plansızlık, bu zorbalık bir an önce son bulmalıdır! İvedilikle minibüs esnafımıza kesilen para cezalar ve ehliyetlerine işlenen ceza puanları silinmeli, durak sayıları arttırılmalı. Hukuksuz bir şekilde hizmete açılan transfer merkezi ve yeni ulaşım sistemi, sil baştan yeniden planlanmalıdır.”

Fatma SINAN

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.