‘UMUDU BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ!’

TOBB ve ülke gündeminin deprem bölgesindeki iller olduğunu belirten Murzioğlu, “Yapılan ve yapılacak olan çalışmaları görüştük. Yaralarımızı birlikte saracak, umudu birlikte büyüteceğiz” dedi

31.03.2023
A+
A-

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde ve Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş’un katılımıyla gerçekleştirilen, istişare toplantısına katıldı.

SANAYİ VE TARIMSAL BÖLGELER
Toplantıyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Salih Zeki Murzioğlu, “Ülkemizin en büyük önceliği hiç kuşkusuz ki deprem bölgesindeki illerimizin yaralarının sarılması ve bu bölgelerde normal yaşama en kısa zamanda geçilmesidir. Hepimizin bildiği üzere Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Hatay, Adana gibi sanayi ve tarımsal alanlarda son derece gelişmiş illerimiz yeniden bu alanlardaki güçlerine kavuşması, hayati önem taşımaktadır. TOBB olarak bu noktadar hareketle bir takım çalışmalar yapmaktayız. Sayın Bakanımızla bunları da görüştük” dedi.

‘YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ’
TOBB’un, deprem bölgesindeki firmalara yönemik bir takım pozitif ayrımcılık çalışmasi içerisinde olduğunu hatırlatan Murzioğlu, “Bölgede istihdamın ve ekonomik aktivitenin yeniden canlandırılması, hasar gören üretim tesislerinin tekrar faaliyete başlayabilmesi için TOBB liderliğinde oda ve borsalar vasıtasıyla teknik destek seferberliğinin planlama çalışmaları başlatıldı. Ayrıca bilindiği üzere kalıcı konut seferberliğine destek sağlanmasına ilişkin TOBB tarafında bakanlıkla görüşmeler devam ediyor. Son günlerde sık sık tekrarladığımız gibi gün birlik olma günüdür. Yaralarımızı birlikte saracak, umudu birlikte büyüteceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.