UNUTULMAYACAK GECE!

Geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Canik Kavaklılar Derneği, düzenlediği Tanıtım Yemeği ile muhteşem bir organizasyona imza attı

Samsun‘un Canik İlçesi’nde yaşamlarını sürdüren Kavak kökenli vatandaşları bir araya toplamak, üyeler arasında ekonomik, kültürel, sosyal, yardımlaşma ve dayanışma bilincini geliştirmek gibi amaçlar doğrultusunda geçtiğimiz yıl ağustos ayında resmiyet kazanan Canik Kavaklılar Derneği, ilk büyük organizasyonunu gerçekleştirdi.

‘AYRILIKTA AZAP, BİRLİKTE RAHMET VARDIR’
İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Canik Kavaklılar Derneği Tanıtım Yemeği, muhteşem organizasyonuyla herkesin takdirini kazandı. Kavak Dernekler Federasyonu(KADEF) bünyesinde faaliyetlerini sürdürecek olan Canik Kavaklılar Derneği’nin Başkanı Fikri Atay, gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Canik ilçemizde, hemşerilerimiz ile gelenek, görenek, örf ve adetlerimizi , kültürümüz yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi sağlamak, yaralara merhem olmak, güçsüz ve muhtaçlara yardım etmek, sessiz çığlıkları duyurabilmek için kurulmuş bulunmaktayız. ‘Alemlerin rabbi Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Ayrılığa düşmeyin’ ayetini ve peygamber efendimizin ‘Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır’ sözünü hayata geçirmek için mücadele etmekteyiz. Canik Kavaklılar Derneği olarak, bir olalım, birlik olalım, iri olalım, diri olalım, el ele verip güçlü olalım. Derneğimizin kurulmasında ve gelişmesine destek veren, bu konuda maddi manevi yanımızda olan, bizlere güç veren çok değerli yönetim kuruluna, üyelerimize, davetimize icabet eden misafirlerimize çok teşekkür eder saygılar sunarım.”

28 BİN LİRAYA MOR FORMA
Canik Kavaklılar Derneği Başkan Yardımcısı Eğitimci Ümmet Öngör’ün düzenlediği gecede davetliler ‘Kaz Tiridi’ lezzetini tadarken çeşitli etkinliklerle eğlenceli vakit de geçirdi. Gecede konuklara, düzenlenen çekilişlerle forma, atkı, bere ve anahtarlık gibi Samsunspor aksesuarları dağıtıldı. Salon ekranlarına Samsunspor arması ve başarı mesajları yansıtılah gecede, kadına şiddete dikkat çekmek için açık ihale usulüyle satışa çıkarılan ve dünya medyasında yer bulan ‘Mor Samsunspor‘ forması 28 bin TL bedelle Kavaklı iş insanı Enver Demiroğlu tarafından satın alındı.

Geceye Canik Kaymakamı Mahmut Halal, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı sayın Muzaffer Emuce, Atakum Belediyesi Başkanvekili Fikret Can Demir, KA-DEF Genel Başkanı Bayram Erişgin, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, dernek yöneticileri ile Canik Kavaklılar Derneği üyeleri katıldı.

,

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.