VARİSLERE SON!

Samsun’da OMÜ Tıp fakültesi’nin ünlü Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, ‘Silgi Lazer(Exotherme Vascular Laser-EVL) teknolojisiyle varislere son verdiklerini açıkladı

Samsun’da uzun yıllar Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hizmet verdikten sonra emekliye ayrılan ve kendi muayenehanesini açan Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, Avrupa’da yaygın olarak kullanılan Türkiye’de de sayılı merkezlerde bulunan ‘SİLGİ LAZER (Exotherme Vascular Laser (EVL)’ teknolojisiyle varis kabusuna son veriyor.

BENZERSİZ BİR ESTETİK ÇÖZÜM
Exotherme Vascular Laser (EVL) sisteminin cilt seviyesinde görünen mavi damarlar ve örümcek damarların yok edilmesi için teknolojinin tüm detayları değerlendirilerek geliştirildiğini söyleyen Ferşat Kolbakır, “Laser sistemi, vasküler problemler alanında benzersiz bir estetik çözüm sağlamaktadır. Özellikle 2 mm altındaki cilde yakın görünen yüzeysel damar lezyonlarda hassas görüntüleme ve hedefleme ile etraf dokuya zarar vermeksizin etkin bir şekilde damarları kapatmaktadır. EVL, 980 nm diode lazer teknolojisini, soğutma, görüntüleme ve hedefleme ile daha da güçlendirerek vasküler sistemin sofistike problemlerini dahi kolayca ortadan kaldırmaktadır” bilgisini verdi.

SADECE ULTRASON JELİ KULLANILIYOR
Sistemin, anestezi gerekmediğinden muayenehane şartlarında basit, etkin hızlı ve güvenli efektif olarak kullanıldığını da belirten Kolbakır, “Uygulamada sadece ultrason jeli kullanılmaktadır. Hassas deri ve bünyesi olanlarda alerji riski oluşturacak hiçbir ilaç veya ajan kullanılmamaktadır. EVL de lazer enerjisinin dozu kontrollü olup damarların durumuna göre otomatik olarak tam bir ayarlama yapılabilmektedir. Cilt ile tam temasta olan lazer uygulama başlığı +4 °C soğutarak cilt yüzeyinin hassasiyetini azaltırken, damarların net görülmesini sağlamakta ve işlem sırasında hasta için mükemmel konforlu bir tedavi sağlamaktadır. Sonuçlar adım adım görünmeye başlar ve uygulamadan 4-6 hafta sonrasında kalıcı mükemmel sonuçlar verir” dedi.

KENDİNDEN AYARLI SOĞUTMA SİSTEMİ
Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, sistem hakkında ayrıca şu bilgileri verdi:

“Kendinden ayarlanan soğutma mekanizması cilt üzerinde sürekli +5 °C soğukluğu sabit tutarak cildi korur. Hasta konforunu arttırmakta ve hekim için de daha güvenli işlem yapmasını sağlar. Bu özellik sayesinde tedavi esnasında ek bir acı hissi oluşmadan damar içine gönderilen enerji arttırılabilmekte ve tedavi altındaki bölgede inflamasyonlu tepkimeler oluşmamaktadır. Kendinden ayarlanan soğuma sistemi, acısız tekrarlanabilen bir tedaviyi garanti etmekte ve gereği kadar miktarda bir lazer enerjisi ile yan etkilerden koruyarak işlem yapmaya imkân vermektedir.”

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.