VATANDAŞLARA ÇAĞRI!

Samsun’da İlkadım Belediyesi tarafından ilçe merkezindeki yoğun yerleşim olan bölgelerde, çöp kutularının yanına ‘bayat ekmek toplama kutuları’ konulmaya başlandı

Samsun’da, İlkadım Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yerleşimin yoğun olduğu bulvar altı ve üstü bölgelere ‘bayat ekmek toplama kutuları’ monte edilmeye başladı. Çöp konteynerlerinin yanlarına monte edilen kutular yerden 120 cm yüksekliğinde ve yaklaşık 7-8 kilo bayat ekmek alacak kapasiteye sahip.

‘SOKAK HAYVANLARINI BESLEYELİM…’
İsrafın önlenmesi ve Sıfır Atık projesine destek olacak proje hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Şu ana kadar ilçemizde 15 tane bayat ekmek toplama kutusu monte edildi. Şu anda bir deneme uygulaması başlattık. Amacımız her gün çöpe giden kilolarca bayat ekmeği, bakımevindeki sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanmak. Çöpe giden ekmekleri ekonomik değer olarak geri dönüştürmek. İlkadımlı hemşehrilerimden rica ediyorum. Lütfen çöp konteynerlerine çöplerini atarken, bayat ekmekleri bir poşette veya direkt olarak bu kutulara atsınlar. Hem sokak hayvanlarının beslenmesine katkı sağlasınlar hem de ekmeklerin çöp olmasının önüne geçsinler. Uygulama başarılı olursa yaygınlaştıracağız” dedi.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.