VEZİRKÖPRÜ’NÜN ‘UTANÇ’ KÖPRÜLERİ!

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde 12 mahalleden oluşan Sarıdibek bölgesindeki çağ dışı köprüler vatandaşı canından bezdirdi. Bölge halkı, “Bu utanç köprülürerinden artık kurtulalım” diyor

VEZİRKÖPRÜ'NÜN 'UTANÇ' KÖPRÜLERİ!

Samsun Vezirköprü’nün Sarıdibek yöresinde çağ dışı köprüler vatandaşı bıktırdı. Bölgedekik Kökler Deresi’nden yer yer odun kütükler, yer yer ise derme çatma yapılmış köprülerden geçmek zorunda kalan vatandaşlar, “Bu utanç köprülerinden kurtulalım artık. Ne ilçemize, ne Samsun’a bu manzaralar artık yakışmıyor” dediler.

VEZİRKÖPRÜ'NÜN   'UTANÇ' KÖPRÜLERİ!

YAKLAŞIK 3 BİN KİŞİNİN KABUSU OLDU
Vezirköprü ilçe merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta 12 mahallenin birleşmesiyle oluşan Sarıdibek Mahallesi’de yaklaşık 3 bin vatandaş yaşıyor. vezirkopruvatandas.com.tr’nin haberine göre ise Sarıdibek’in Kökler Deresi üzerindeki irili ufaklı köprülerin çağ dışı görüntüleri ise artık vatandaşı adeta yaşamlarından bezdirdi. Bölgeyi sulayan Kökler Deresi’nin ve onun oluşturduğu çaylardan geçmek zorunda kalan vatandaşlar, “Kendimizden geçtik çocuklarımız bu köprülerden geçerek okula gidip geliyor. Onları ellerimiz yüreğimizde beklemekten bıktık” diyor.

VEZİRKÖPRÜ'NÜN   'UTANÇ' KÖPRÜLERİ!

NE MUHTAR, NE BELEDİYE BAŞKANI…
Konuyla ilgili bugüne kadarki girişimlerin sonuçsuz kalmasına adeta isyan eden yöre halkı, “Bu çağda yollarımız bu durumda. Sürekli ‘yapılacak’ deniyor ama yapılan bir köprü bile yok. Muhtara soruyoruz, belediye başkanına soruyoruz, siyasilere soruyoruz, DSİ’ye soruyoruz, 4-5 yıldır ‘yapılacak’ deniyor. Dışarıdan gelen bir vatandaş bu köprüleri gördüğünde utanıyoruz” diye konuşuyor.

VEZİRKÖPRÜ'NÜN   'UTANÇ' KÖPRÜLERİ!

‘HESABINI KİM VERECEK?..’
Sarıdibek ile birlikte Öğürlü, Alanşeyhi ve Tahtaköprü mahallelerinin yer aldığı Soruk Vadisi’nde yaşayanlar olarak yıllardır AK Parti hükümetlerine büyük destek verdiklerini hatırlatan vatandaşlar, “Bizler iktidara bu kadar fazla destek verdiğimiz için mi bu muameleyi görüyoruz. Önümüz kış. Soğuk, kar, fırtına bizi bekliyor. Bu çaylardan birine bir çocuk düşse bunun hesabını kim verecek? Ankara’da oturanlar bunu duysun ve görsünler artık. Sayın Cumhurbaşkanımızın da, Sayın Bakanımızın da bilgisinin olmasını istiyoruz. Biz de bu vatanın evladıyız, biz de vergi veriyoruz” ifadelerini kullandılar.

VEZİRKÖPRÜ'NÜN   'UTANÇ' KÖPRÜLERİ!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.