Yaradanın Affına Erebilmek İçin Yaradılanı Affetme Günü

Cenab-ı Hakkın Lütuf be İnayetiyle 30 Nisan Pazartesi’yi Salı’ya Bağlayan Gece Yeni Bir Berat Kandilini Daha İdrak Etrmenin Sevinç, Huzur ve Mutluluğunu Yaşayacağız.

Berat Kırılan Kalpleri Onarma, Dargınlık Duvarlarını Yıkma, Kin,Nefret ve İntikam Duygularını Aşma Günüdür.Yüce Yaradanın Affına Erebilmek İçin Yaradılanı Affetme Günüdür.

Mazlum ve Mağdurların, Zorda ve Darda kalmışların İmdadına Yetişebilirsek Biliyoruz ki; Kandillerimiz Affın me mağfiretin Çeşmesi ve Allahın Kullarının İstifadesine sunduğu ihsan ve aynı zamanda mükafat hazinesidir.Kandiller,Nefislerin Terbiye ve Tüm Manevi Yaraların Tedavi Edilmesi Yönünde Mutlaka Başvurulması Gereken Yolların Başında Gelmektedir.Berat Kandili İse, Kurtuluşumuzun, Manevi Arınışımızın ve Kalp Dünyamızın Temizlenişinin Yegane Anahtarıdır.

Müslümanları Adeta Her yandan Çevreleyen sorunların Çözüm Bulması

Zulüm Sebebiyle Akan Gözyaşlarının Dinmesi, Fitnenin ve Fesadın son bulması, bu Mübarek Gecede Hepimizin Niyazı Olmalı, Huşu İçersinde Semaya Acacağımız Ellerimizle Kurtuluşu Murat Etmeliyiz.Şüphesiz Nefislerimizi Terbiye Etmeye Belki de En Çok İhtiyaç Duyduğumuz Bir Dönemden Geçiyoruz.Bu Geceyi Bir Fırsat Bilip, Berat’ın Affedici Manası ve Mesajlarıyla Bir An Önce Silkinmeli ve Kendimize Gelmeli,Özümüze Dönmeliyiz.

Kötülüklerden Ari Olmak, Dünyevi heva ve Heveslerden Uzak Durmak, İnananların Üzerinde Oynanan Bozguncu Oyunlara Bölücü ve Yıkıcı Emellere Karşı Durmak, Hepimizin Başlıca Sorumluluğu Olmalıdır.

Bu Duygu ve Düşüncelerle, Bu Mübarek Gecenin İslam Aleminin Beratına Vasıl Olması Temennilerimle BERAT KANDİLİZİTebrik Ediyor Sevgi ve Saygılarımı Sunuyorum.

 

Abdurrahman ÇAMAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi 27.Dönem Samsun Milletvekili A.Adayı

 

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.