YASAĞA UYMAYAN DEDELER FİRARDA - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

YASAĞA UYMAYAN DEDELER FİRARDA

Coronavirüs salgınının hızla yayıldığı ülkemizde, en çok enfekte olma riski taşıyan yaşlılar tüm uyarılara rağmen yine sokaklarda boy gösteriyor. Üstelik gruplar halinde oturup, sohbet ediyordu.

Bu haber 22 Mart 2020 - 15:15 'de eklendi.

Samsun’un tarihi mekanlarından olan Saathane Meydanı, coronavirüsü salgınına yakalanabilecek en riskli grup olan 60 yaş üstü vatandaşlarla dolup taştı.

Coronavirüs salgını dolayısıyla uzmanlar tarafından yapılan ‘EvdeKal’ uyarılarını gençler dikkate alarak, kendilerini evlerine kapattı. Ancak yüksek oranda enfekte olma riski taşıyan 60 yaş üstü yaşlılar ise, yine Samsun sokaklarındaydı.

YAŞLILARIN SOHBETİ KOYU

Saathane Meydanı’nda toplanan yaşlı vatandaşlar, hiç bir tehdit yokmuşcasına gruplar halinde bir araya gelerek, sohbet etti. O anlar gazetecilerin objektiflerine yansıdı. En riskli grup olmalarına rağmen yaşlıların sokağa çıkmasına tepki gösteren gençler ise, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile yaşlı vatandaşların evde kalmalarını istedi.

“65 yaş ve üstü vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırıldı”

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırılmıştır.” denildi.