Yeni dönemde ‘PCR’ şartı

6 Eylül’de okullar yüz yüze eğitim için açılacak. Yeni dönem için Kabine toplantısında alınan kararlar ve buna bağlı olarak yayımlanan İçişleri Bakanlığı genelgesi ile aşı olmayanlara PCR testi zorunluluğu getirildi

Bununla beraber toplu taşımada da PCR dönemi başlıyor. Buna göre Covid-19 aşısı yaptırmamış veya hastalığı geçirmemiş kişilerin toplu ulaşım araçlarıyla şehirler arası seyahat yapmak istemesi durumunda negatif sonuçlu PCR testi yapılması gerekli olacakken, yolculuk yapacaklar için 6 kritik madde öne çıkıyor. Öte yandan konser, sinema ve tiyatro gibi toplu faaliyetler için de yeni uygulamalar söz konusu olacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR!

Kabine toplantısında alınan kararlar neticesinde yayımlanan İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yüz yüze eğitim döneminde aşı olmayanlara PCR testi zorunluluğu getirildi. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre haftada 2 kez yapılacak test sonuçları okul müdürlükleri tarafından kayıt altında tutulacak.

PCR TESTLERİNİ OKUL İDARELERİ KAYIT ALTINA ALACAK

Genelgede başta öğretmenler olmak üzere, kantin çalışanları, öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek kişilerin haftada iki kez yaptıracağı PCR testleri okul idareleri tarafından kayıt altında tutulacak.

KONSER, SİNEMA VE TİYATRO GİBİ FAALİYETLERDE PCR TESTİ ZORUNLU OLDU

Aşıya karşı tereddüt içerisinde olan kesimlerin kaygı ve tereddütlerini gidermeye yönelik bilgilendirme ve rehberlik faaliyetlerine ağırlık verilecek. Bunun yanı sıra 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişiler, konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılırken de negatif PCR testi sunmak zorunda kalacak.

TOPLU TAŞIMADA PCR TESTİ DÖNEMİ

Koronavirüs önlemleri kapsamında 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren koronavirüs aşısı yaptırmamış kişilerden toplu ulaşım araçlarıyla şehirler arası seyahat yaparken negatif sonuçlu PCR testi istenecek.

TOPLU TAŞIMA İLE ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YAPACAKLARI İLGİLENDİRİYOR

Toplu taşımada PCR testi dönemi 6 Eylül Pazartesi’nden itibaren başlıyor. PCR testi uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçları için zorunlu olacak.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.