YENİ KARAR!

Samsun’da İlkadım İlçesi’nde inşaatı yarım kalan Unkapanı Kültür Merkezi’nin poliklinik olarak değil öğrenci yurdu olarak kullanılacağı açıklandı

Samsun‘da, 11 gündem maddesinin görüşüldüğü İlkadım Belediye Meclisi Ocak Ayı İlk Toplantısı, Başkan Necattin Demirtaş başkanlığında belediyenin meclis toplantı salonunda yapıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI İLE ANLAŞILAMADI
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, meclis toplantısında inşaatı yarım kalan Unkapanı Kültür Merkezi ile ilgili de açıklamada bulundu. Merkezin Sağlık Bakanlığı ile poliklinik olması konusunda anlaşmaya varılamadığını ifade eden Başkan Demirtaş, “Unkapanı Kültür Merkezi için de ihale yapacağız. Hazırlıklar bitti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile oranın ek poliklinik binası olması için görüşmüştük ama olumlu bir netice alamadık. Şu anda ise o binanın dışını toplayacağız, içerisini de yurt tarzında yapmayı planlıyoruz. Binayı tamamladığımızda da Kredi ve Yurtlar Kurumu‘na (KYK) kiralamayı düşünüyoruz. Bu yurt, üniversite öğrencilerinin barınması amacıyla kullanılacak” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.