‘ZAMMI GERİ ALIN’

Samsun’da Su Zammı Geri Alınsın Platformu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi önünde yaptıkları bir eylemle ‘Su Zammı’nı protesto etti

Samsun’da Su Zammı Geri Alınsın Platformu üyeleri, SASKİ’nin yüzde 25’lik su bedeli artışı, yüzde 150’lik sayaç okuma ücreti zammı ve TÜFE uygulamasının mahkeme tarafından iptal edilmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelerek, “Büyükşehir Belediyesi karara uyarak abonelere bedellerini geri ödesin” çağrısında bulundu.

Eyleme katılanlar, ‘Büyükşehir mahkeme kararını uygula’, ‘Su en temel insan hakkıdır’,’Musluktan su değil, zam damlıyor’, ‘Yüzde 25 zamma hayır’ yazılı pankartlar taşırken basın açıklamasını Su Zammı Geri Alınsın Platformu adına DİSK Emekli-Sen Şube Başkanı Tacettin Aydın yaptı.

 

MUSTAFA DEMİR’E ÇAĞRI:
‘HALKLA İNATLAŞMA’
Tacettin Aydın, “28 aydır Samsun halkından yersiz olarak tahsil ettiğiniz tutarları, onların çoluğunun çocuğunun tüyü bitmedik yetimlerin hakkını nasıl ödeyeceksiniz?” diye sorduktan sonra şöyle devam etti:

“Mahkeme kararı ile alınan zam kararı iptal edildiğinden 2019 haziran ile 2021 yılının ekim ayının sonuna kadar olan sürede fazladan tahsil edilen tutarlar gecikmeye meydan verileden bir aylık süre ve istinaf mahkemesi sonucu beklenmeden hesaplanarak hak sahiplerine ödenmedilir. Kasım ayından itibaren de meskenlerdeki su bedeli metreküp başına eski tarife olan 3,18 lira üzerinden tahakkuk ettirilmelidir. Bu yapılmadığı takdirde Tüketici Hakem Heyetine başvuru yolları dahil her türlü yasal hak arama yollarını deneyeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’i ve SASKİ’yi halkla inatlaşmaktan vazgeçmeye mahkeme kararını uygulamaya davet ediyoruz.”

Basın açıklaması ve gerçekleştirilen protestoya CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Samsun Devrimci 78’liler Derneği Başkanı Cengiz Akşan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.