‘ZULÜM ARTIK BİTSİN!’

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “İktidarımızda asgari ücretlilere uygulanan vergi zulmüne son vereceğiz, asgari ücretten vergi kesintisini kaldıracağız” dedi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, asgari ücretten yapılan vergi kesintileri ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “CHP iktidarında asgari ücretlilere uygulanan vergi zulmüne son vereceğiz, iktidarımızda asgari ücretten vergi kesintisini kaldıracağız” dedi.

‘VERGİ KESİNTİSİNİ KALDIRACAĞIZ’
CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Asgari ücrette vergi kesintisine son verilsin’ başlıklı, geniş katılımlı basın açıklaması düzenledi. İl Başkanı Fatih Türkel, burada yaptığı konuşmada, “Asgari ücretten yapılan vergi ve SGK kesintilerinden sonra bir asgari ücretlinin eline 2 bin 825 lira geçmektedir. Çünkü asgari ücretliden gelir vergisi, SGK işçi payı, İşsizlik Sigortası primi payı, damga vergisi olmak üzere yapılan aylık toplam kesinti tutarı 752 liradır. Asgari ücrette kesintilere son verildiğinde, asgari ücretlinin geliri 752 lira artışla 3 bin 577 liraya yükselecektir. Bu adaletsizliğe, bu hukuksuzluğa derhal son verilmelidir. Asgari ücretteki vergi zulmü ortadan kaldırılmalıdır. CHP olarak iktidarımızda, asgari ücretlilere uygulanan vergi zulmüne son vereceğiz, iktidarımızda asgari ücretten vergi kesintisini kaldıracağız” diye konuştu.

TBMM’DE BEKLEYEN KANUN TEKLİFLERİ
Asgari ücret ile ilgili kanun tekliflerinin meclise getirilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Fatih Türkel, “CHP olarak sadece 2018 yılından itibaren bu konuda TBMM’de defalarca kanun teklifleri ve önergeler verdik. Kanun tekliflerimiz halen mecliste bekletilmektedir. Yıllardır bekletilen kanun tekliflerimiz meclise getirilsin ve asgari ücretliden vergi kesintisine son verilsin” dedi.

Partililerin pankartlar ve dövizlerle yer aldığı basın açıklamasına ayrıca CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, İlçe başkanları, İlçe kadın ve gençlik kolları başkanları da katıldı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.