19 Mayıs Belediyesinden masket potası

Corona virüs tedbirleri kapsamında 26 şubat tarihinden bu yana ilçede adete seferberlik ilan eden 19 Mayıs Belediyesi, gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çekmeye devam ediyor.

19.04.2020
A+
A-

19 Mayıs Belediyesi, corona virüs salgınıyla birlikte kullanımı artan eldiven ve maske gibi tıbbı atıkların halk sağlığına zarar vermeden toplanması için ilçe genelinde masket potası adını verdiği özel atık kutuları yerleştirdi.
19 Mayıs Belediyesi, kamusal açık ve kapalı alanlarda temizlik ve dezenfektasyon çalışmalarını aralıksız sürdürürken halk sağlığının korunmasına yönelik, il pandemi kurulunun kararlarına paralel olarak önlemlerini artırarak devam ettiriyor.
Rasgele Atılan Eldiven ve Maskeler Virüs Yayabilir.
‘İlçemizde corona virüs salgının yayılmasını engellemek adına çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz’ diyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın genelgesi kapsamında bu atıkların ayrı olarak toplanması gerektiği bizlere genelge olarak iletildi. Biz de hemen bu atıkların biriktirilmesi, toplanması, taşınması, geçici olarak depolanması ve bertaraf edilmesi konusunda gerekli çalışmayı başlattık. Toplamaya başladığımız bu atıklarımızı oluşturduğumuz geçici depolama alanında en az 72 saat beklettikten sonra “diğer atık” olarak evsel atık kapsamında insan ve çevre sağlığına zarar vermeden atık sistemine gönderiyoruz. Vatandaşlarımız hem kendi sağlıkları hem de ilçemizde yaşayan tüm hemşehrilerimiz sağlığı için tek kullanımlık atıklarını bu noktalara atmalarını rica ediyoruz.’’ dedi

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.