Canik’e ‘Sıfır Atık’ ödülü Bu gurur İBRAHİM SANDIKÇI’nın

Samsun’un Canik Belediyesi, ‘Belediyeler İçin Sıfır Atık Fikir Projesi’nde ödüle layık görüldü. Emine Erdoğan’ın da katıldığı törenle ödül Başkan İbrahim Sandıkçı’ya verildi

27.10.2020
A+
A-

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ATO Congresium merkezinde düzenlenen “Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni”ne katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen törende Canik Belediyesi, ‘Belediyeler için Sıfır Atık Fikir Projesi Yarışması’nda ödüle layık görüldü.

EMİNE ERDOĞAN’IN HİMAYESİNDE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve çok sayıda davetlinin katıldığı özel programda ödülünü Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’in elinden alan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Böylesi anlamlı bir programda ödüle layık görülmemiz bizi ziyadesiyle mutlu etti. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın muhterem eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” çalışmaları kapsamında projelendirdiğimiz ‘Sıfır Atık Köyü’ projemizle sadece atıklarımızı yönetmeyi değil, sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uygun üretim yapılmasını da amaçlıyoruz.

ÇEVRE ÇALIŞMALARIMIZ ARTACAK
‘Çevreyi korumak bir seçenek değil zaruriyettir’ anlayışı ile sıfır atık ve çevre duyarlılığı konusunda adımlar attıklarını da söyleyen İbrahim Sadıkçı, “Özellikle çocuklarımızın çevre bilincine sahip olması için gerçekleştirdiğimiz çalışmaları yaygınlaştıracağız. Bizleri ödüle layık gören Emine Erdoğan hanımefendiye, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.