Canik’te SON VAKA!

Canik Belediyesi, ‘Son Vaka’ başlığı altında virüsle mücadele için yeni bir dönem başlatarak COVİD 19 Mücadele ve Destek Birimi kurdu

06.11.2020
A+
A-

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, pandemi sürecinde,sokakların anti bakteriyel suyla yıkanması, yasak sürecinde destek isteyen bütün vatandaşların evlerine ulaşılması, fırınların ve pazar yerlerinin aralıksız denetlenmesi,maske üretimi, dağıtımı, gıda yardımı,filyasyon destek, çocuklar ve yaşlılar için özel önlemlerin de içinde olduğu birçok başlık altında çok önemli bir mücadele yürütüldüğünü söyledi.

Sandıkçı, “Virüs yasakların bitmesiyle birlikte tırmanışa geçti. Yani, yasaklar bitti ama virüs bitmedi. Canik Belediyesi olarak mücadelemizi daha güçlü hale getirmek için belediyemizde COVİD 19 Sorumlusu oluşturmaya karar verdik. Canik Belediyesi COVİD 19 Mücadele ve Destek Birimi hem personelimizin hem de halkımızın hizmetinde olacak” dedi.

SON VAKA BİTENE KADAR
Pandemi Sürecinin başında, yasakların olduğu dönemde ve sonrasında meseleye, hiçbir konu bir candan daha değerli değildir anlayışı ile baktıklarını vurgulayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Covid 19 virüsü hayatımıza girdiği andan itibaren ne gecemiz oldu ne de gündüzümüz. Tek bir an bile durmadık. Hem vatandaşlarımızın hem de sağlık çalışanlarımızın yanında olduk. Her anımız milletimiz bu süreci en az hasarla nasıl atlatır diyerek çalışarak geçirdik. Tedbirler, etkinlikler, destek, yardım ve birçok önlemi eksiksiz yapmaya gayret ettik ve ediyoruz.Ancak son zamanlarda hızla tırmanışa geçenvirüs nedeniyle ‘Son Vaka’ başlıklı yeni bir aktif mücadele dönemi başlatma kararı aldık. Bu süreci bir proje kararlığıyla her şey normale dönene kadar devam ettireceğiz” diye konuştu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.