BAKAN NEBATİ’YE PARMAK SALLADI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısı sonrasında Hazine Bakanı Nebati ile AK Partili vekil Fuat Köktaş tartışması gündeme gelmişti. Bakan Nebati’ye parmak sallayan Köktaş o anları anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 Haziran’da gerçekleştirilen AK Parti grup toplantısı sonrasında Hazine Bakanı Nebati ile AK Partili vekil Fuat Köktaş’ın birbirine girdiği görüntüler gündeme bomba gibi düşmüştü.

‘BAKAN NEBATİ’YE PARMAK SALLADIĞI’ İDDİASI
Erdoğan’ın konuşmasının bitmesi ve daha sonra meclis kulisine çıkmasının ardından Bakan Nebati’nin yanına giden AK Partili vekil Köktaş, el kol hareketleri ile konuşarak Bakan Nebati’ye parmak sallamıştı. Araya eski Tarım Bakanı Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker girerken AK Partili vekil Köktaş o anları anlattı.

TARTIŞMANIN KONUSU, KENEVİR!
Gazete Durum’dan Emin Varol’un köşe yazısına göre FUAT Köktaş, Bakan Nebati ile yaptığı konuşmayı şöyle anlattı:

“Grup toplantısından sonra Bakan Nebati’nin yanına gittim. ‘Kenevir yetiştirmeye izin verilmesi konusunda ne yaptınız?’ diye sordum. Bakan, bu konuyu Bakanlar Kurulu’nda görüştüklerini söyledi. Ben de ona ‘bu konu 5 bakanı ilgilendiriyor. Hepiniz bir araya gelip görüştünüz mü?’ diye sordum. Bunu sorarken de el, kol ve parmaklarımı kullanınca siz de ‘bakana parmak sallıyor’ zannedip fotoğrafımızı çekmişsiniz. Ancak, Hükümet, kenevir ekimi konusunda, ‘uyuşturucu da da kullanıldığı’ için ihtiyatlı davranıyor.

UYUŞTURUCU KULLANILMASI DA ÖNLENEBİLİR
Aslında Kenevir’den uyuşturucu dışında yağ ve ilaç sanayiinde de çok şey yapılabilir. Bu konuyu ben çok araştırdım. Yurtdışında da bu konuyla ilgili çalıştım. Bakan’la bu konuyu konuştuk. Ama onlar temkinli davranıyorlar. Aslında hükümet belli bölgelerde buna izin verebilir. Yetiştirilen Kenevir de denetlenebilir. Uyuşturucu da kullanılması önlenebilir.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.