ADD: VAZGEÇMEYECEĞİZ!

Samsun’da Atatürk’ün Anıtı’na yapılan saldırıyla ilgili ADD Şubesi yönetimi, 2 sanığın yargılandığı davanın sonuna kadar takpçisi olaçaklarını açıkladı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Atatürk Anıtı‘na halat bağlayarak çekmeye çalıştıkları gerekçesiyle tutuklanan ve haklarında 9’ar yıla kadar hapis talebiyle dava açılan 2 sanığın yargılandığı davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

‘BU OLAY BASİT BİR SALDIRI DEĞİLDİR’
Işık Özkefeli, Atatürk Anıtı önünde yaptığı basın açıklamasında, Samsun halkı ve tüm Türkiye’nin Ata’sına sahip çıktığını, Samsun halkı olarak onur nöbeti tuttuklarını söyledi. Olayın basit bir saldırı olmadığını savunan Özkefeli, “Her ne kadar dava dosyasında herhangi bir örgüte bağlı olmadıkları söylense de bu organize suçun gerisindekiler iyi araştırılmalıdır. Bu eylem sadece Samsun halkını değil, tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmıştır” dedi.

‘DAVANIN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ’
Davanın takipçisi olacaklarını dile getiren Özkefeli, “Bu tarz söylemlerin halkı kin ve nefret boyutunda karşı karşıya getirme çabasına yargının gereken emsal karar ile ‘dur’ diyeceğini umuyoruz. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi ve tüm şubeleri ile bütün alçak saldırıları olduğu gibi ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın simge şehri, Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi yolunun ilk adımı, Gençlik ve Spor Bayramı ile onurlanmış Samsun’umuzun onur anıtına kasteden bu son ihaneti de lanetlemekte, süreci sonuna kadar izlemeyi görev saydığını kamuoyu ile paylaşmaktadır” ifadesini kullandı.

Zanlıların eylemleri ile hem Atatürk7e hakaret ettiklerini hem de halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama eylemini gerçekleştirdiklerini hatırlatan Özkefeli, “Yine bu eylem devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya da yöneliktir. Bu nefret saldırısının soruşturmasının; çok dikkatle ve etraflıca yapılması, tüm kanıtların toplanması, diğer faillerin de ortaya çıkarılması şeklinde yürütülmesi gerekmektedir.Bu suçun asli failleri yanında destekçi ve özellikle azmettiricilerinin de tespitini ve olayın tüm ayrıntıları ile aydınlığa çıkmasını Yüce Yargıdan bekliyoruz” dedi.

ADD Başkanı Işık Özkefeli ayrıca, “Mobese kameraları İle her yer ve herkes izlenirken, şehrin ortasındaki Atatürk Anıtı’na kamyonetle yanaşılıp, dakikalarca halatlar bağlanmak ve araçla çekilmek suretiyle gerçekleştirilmeye çalışılan bu saldırının nasıl olup önlenemediği de ayrıca açıklanmaya muhtaçtır” ifadelerini kullandı.

Samsun’da 3 Şubat’ta merkez İlkadım ilçesi Kale Mahallesi’nde bulunan Onur Anıtı’na halat bağlandığı ihbarı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlatmış, gözaltına alınan B.F. ile C.R.F, 4 Şubat’ta çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.