‘AFET’e hazırlık!

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde çalışan personele Kızılay Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi tarafından ‘Temel İlk Yardım Eğitimi’ veriliyor

09.06.2021
A+
A-

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, daha önce ilk yardım programına katılım ‘Yetki Belgesi’ alan ancak belgenin geçerlilik süresi sona eren 107 personeli için ‘Temel İlk Yardım Güncelleme Eğitimi’ düzenliyor.

Kızılay Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi tarafından İl Müdürlüğü Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda verilmeye başlanan eğitim programında günlük hayatta olası kaza, yangın, doğal afeit gibi durumlarda yapılması gerekenler anlatılıyor. Eğitimlerde ayrıca yaşamsal faaliyetlerin durması halinde uygulanacak olan ilk yardım da detaylı olarak personel ile paylaşıldı.

İNSANLIĞA HİZMET BORCU
Kızılay Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi yöneticilerinden Goncagül Kılıç, ilk yardımın, insanın kendisine, ailesine, hem de insanlığa bir hizmet borcu olduğunu söyledi.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da, kursiyerler ile eğitime katıldı. Kasapoğlu, eğitime katılanlara belgelerini takdim etti. Eğitimler, 14 Haziran’a kadar 6 grup halinde devam edecek.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.