AK Partili Muharrem Göksel: Samsun’da değişiklik yok!

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun’daki belediye başkanları ve ilçe başkanları için bir değişikliğin söz konusu olmadığını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın ağzından çıkmayan söz doğru değildir” dedi

16.10.2017
A+
A-

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, basın toplantısında terörle mücadelelerinin içerde ve dışarıda kesintisiz devam ettiğini söyledi.  Göksel, ilçe kongrelerine AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla bir aya yakın bir süre ara verdiklerini belirterek, “Beş ilçemizin programlarını yaptık. Diğer kongrelere geçmeden önce Cumhurbaşkanımızdan talimat geldi ve kongre takvimiz biraz esnemiş oldu. AK Parti’de yapılan bir tasfiye değil, ihtiyaçtan kaynaklanan bir değişimdir. Değişen kişiler hala bizim davamızın bir parçasıdır. Bundan sonraki süreçte amacımız yürümek ve koşmak değil, çok koşmak. Çünkü önümüzdeki seçimin hazırlığını yapacağız. Teşkilatlar olarak kongresini yapmış ilçelerden hemen sahaya ineceğiz. Biz, seçimden seçime değil, vatandaşla yürüyen bir partiyiz. Yaklaşık 2 aydır vatandaşın yanında değiliz. Kongrelerden dolayı vatandaşımızı ihmal ettik. Biz teşkilatlar olarak her zaman çıtayı yükselttik. Samsun teşkilatları ilk üç, beş içinde olan teşkilatlardır. Bizim yapacaklarımızı anlatıp, yaptıklarımızı da göstermemiz lazım. Şubat’ta  bitirmeyi planladığımız kongrelerin bir iki sarkacak gibi görünüyor” diye konuştu.

İDDİALARI YANITLADI

Yerel yönetimlerle ilgili bir takım söylemlerin olduğunu ifade eden Başkan Göksel, “Cumhurbaşkanımızın, genel başkan yardımcımızın ağzından bunlarla ilgili bir şey çıkmıyorsa, doğru değildir. Bizim ilçe başkanlarımızla ilgili değişiklik, gelişme herhangi bir şey yok. Belediye başkanlarımızla ilgili de bir değişiklik söz konusu değildir” dedi.

ÖYLE OLSA GÖREVDEN ALIRLAR

AK Parti Samsun İl Başkan adayı Mehmet Teyyare’nin “İl teşkilatı FETÖ ile mücadele etmiyor, il teşkilatında da FETÖ’cü var” iddiasına yanıt veren Göksel şunları söyledi: “Böyle bir şey olsa zaten görevden alınır. Savcılıklar var, bir şey bilen varsa, şikâyetini yapsın. Benim FETÖ’cüleri koruduğumu düşünüyorlar galiba. Biz FETÖ ile mücadelemizi 15 Temmuz’dan bu yana yapıyoruz. Bizim ne FÖTÖ ile bir bağımız var, ne tanışıklığımız var, ne de görmüşlüğümüz var. Şu an bununla ilgili çamur atmak çok kolay. Biz FETÖ ile mücadelemizi sonuna kadar devam ettiriyoruz. ”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.