Alış; Tarihi Yıkmak Yerine Satın Aldı

05.10.2015
A+
A-

Bafra Alış pide işletmeleri yönetim kurulu başkanı Fethi Alış İlçenin Cumhuriyet mahallesinde yıkılmaya yüz tutan eski köşkü satın aldığını göz göre göre yıkılmasına gönlünün razı gelmediğini belirtti.

Fethi Alış, ” Satın aldığım bu eski evi yıkıp yerine güzel bir bahçeli pide salonu yapmaktı. Binayı satın aldıktan sonra binanın yapılışını, o emeği o güzelliği ve binaya ait özel kubbeli hamamı, Kiler ve su kuyularını görünce köşkün bahçesinde oturduğum sandalyede gözlerimi kapattım ve asırlık bu köşkte kimler nasıl ve nelerin yaşadığını düşündüm. İşte o an karar verdim. Köşkü aslına uygun olarak Restore ederek, “Bafra Alış Pide Köşkü” olarak tüm halkımızın hizmetine açmaya karar kıldık. Bu düşüncemizi Bafra Kaymakamımız Sayın Halis Arslan beye ilettik. Çok kısa sonra bahsettiğimiz köşkü birlikte gezerek projemiz hakkında daha geniş bilgi verdik ” açıklamasını yaptı.

Bafra Kaymakamı  Halis Arslan, İlçemizde her gecen gün yok olan eski mimariye sahip, geçmişten günümüze ayakta kalmayı başarabilen, Bafra evlerinin kültürel değerlerin korunarak geleceğe aktarılması adına olumlu bir adım olduğunu belirten Kaymakam Arslan, ” İlçemizde yer alan sivil ve anıtsal taşınmaz varlıkların onarımı yapılarak geleceğe taşınması için devletimizin ilgili kurumlarıyla uyum içerisinde çalışıyoruz. İş adamı Fethi Alış bu düşüncesini bana aktardı. Yıkılmaya yüz tutmuş  asırlık binayı yeniden Restore ederek geleceğe taşıma çabaları bir çok iş adamına da örnek olacağını düşünüyorum. Bu anlamda örnek davtarihiranış gösteren Fethi Alış’ı tebrik ediyorum”  dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.