‘ATAKUM’UN KAYNAKLARI ATAKUMLULAR İÇİN!..’

Samsun’da yeni yıl öncesi bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Cemil Deveci, “2023 yılında da Atakum Belediyesi’nin kaynakları Atakumlular için kullanılacak” dedi

'ATAKUM'UN KAYNAKLARI ATAKUMLULAR İÇİN!..'

Samsun‘da Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci yeni yıl dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Deveci, Atakum’da dayanışma ruhunu oluşturduklarını ve halkın mutluluğu için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

‘BİRBİRİMİZE KENETLENMEYİ HATIRLADIK’
Başkan Cemil Deveci, yeni yıl mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili hemşehrilerim, acı ve tatlı birçok anıyla hatırlayacağımız 2022 yılını geride bırakıyoruz. 2020 yılında başlayan, bütün dünyayı etkisi altına alarak yaşamımızı bambaşka bir noktaya taşıyan koronavirüs pandemisiyle 2 yıl geçirdik. Bu süreçte verdiğimiz kayıplar hepimizi derinden etkiledi. 2022 yılı maskeler ve kısıtlamalar olmadan yeniden birbirimize sarılabildiğimiz sene oldu. Pandemi dönemi boyunca Atakum’un ortaya koyduğu dayanışma ruhu aynı zamanda hepimize umutlu olmayı, birbirimize kenetlenmeyi hatırlattı.

ATAKUM’DA TOPLUMSAL DAYANIŞMA
VE KOMŞULUK HUKUK…
Karadeniz Bölgesi’nin en güzel kenti olan Atakum’da 2022 yılı boyunca da dayanışma projelerine öncelik tanıdık. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” sözünü rehber edinerek Atakum’a kazandırdığımız AtaMarket Gıda Bankası ve Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi sayesinde hayırseverlerimizin de destekleriyle sofralarda mutluluk vesilesi olduk. Ülkemizin içerisinden geçtiği zor ekonomik koşullarda daha fazla Atakumlu yurttaşa ulaştık. İnancımızda, kültürümüzde, geleneğimizde var olan toplumsal dayanışma ve komşuluk hukukunu Atakum’da yeniden canlandırmayı başardık.

SERGİLER, KONFERANSLAR, SANAT ETKİNLİKLERİ
Atakumlu çocuklarımızın eğitim hayatlarına ilk adımı attığı AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezlerimizin sayısını artırarak uzman eğitimcilerimizle daha fazla evladımızın geleceğine ışık tuttuk. Gençlerimizin sıklıkla dile getirdiği bir ihtiyacı gözeterek Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezimizi kentimize kazandırdık. Her gün binlerce gencin ziyaret ettiği merkezin kütüphanesi, ders çalışma alanları, mesleki eğitim kursları, kafeteryaları, sergi ve konferans salonu yoğun ilgi görüyor. Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi aynı zamanda bir üniversite kenti olan Atakum’da öğrenciler başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen sanatçıların ve sanatseverlerin buluşma noktası oldu.

MAHALLELERDE KATILIMCI BÜTÇE TOPLANTILARI
Pandemi şartlarında gerçekleştiremediğimiz Karadeniz Bölgesi’nin ilk ‘Katılımcı Bütçe’ toplantılarına 2022 yılında başladık. Mahallelerimizde, komşularımızla buluşarak Atakum’un bütçesini ve geleceğini birlikte oluşturmak için adım attık. Dünyada üç bin, ülkemizde de beş belediyenin uyguladığı projeyle komşuluk hukuku, kent demokrasisi ve aktif yurttaşlığın büyümesi adına önemli bir yol katettik.

TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLECEK BİR ATAKUM
Kente ve kentte yaşayan yurttaşların hayatına dokunan kırsal kalkınmadan istihdama, kadının sosyal ve ekonomik hayatta güçlendirilmesinden çevre alanına kadar birçok çalışmamızla 2022’yi sonlandırırken, 2023 yılında da Atakum Belediyesi’nin kaynaklarını hemşehrilerimizin sağlığı, mutluluğu ve huzuru için kullanmaya devam edeceğiz. Dayanışma projelerimize, gençlerimizin ve çocuklarımızın aydınlık geleceği için bütün imkanlarımızı seferber edip var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. 2023 yılının tüm dünyaya, ülkemize ve Atakum’a sağlık, huzur ve barış getirmesini, kentimizi de dayanışmasıyla ve mutluluğuyla Türkiye’ye örnek gösterebileceğimiz bir yıl olmasını diliyorum.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.