‘ATATÜRKÇÜ OLAMAZ!..’

ATA Derneği üyeleri, Genel Başkan Namık Kemal Zeybek ile birlikte Samsun’da Atatürk Onur Anıtı’na yapılan saldırıyı kınadı

Samsun’a gelen ATA Derneği Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Atatürk Anıtı önünde yaptığı açıklamada, “Türkçü olmayan Atatürkçü olamaz” dedi.

ANITA SALDIRIYA SERT TEPKİ
ATA Derneği Samsun üyeleri ile birlikte Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Işık Özkefeli ve eski MHP Samsun Milletvekili Vedat Çınaroğlu’nun da katıldığı Onur Anıtı önündeki konuşmasında Namık Kemal Zeybek, yapılan saldırıya sert tepki gösterdi.

YUNAN’IN TARAFINDA OLANLAR…
Onur Anıtı’nın Milli Kurtuluş Mücadelesi’nin simgesi olduğunu söyleyen Namık Kemal Zeybek, “Biz Atatürk’ün gölgesinde Türk demeyi öğrendik. Türk olmayı biz onda sevdik. O bizim Baş Öğretmenimiz. Onu iyi anlamalı ve anlatmalıyız. Bu da yetmez. Onun yaptıklarını çağa göre yeniden anlatmalıyız. Türkçü olmayan Atatürkçü olamaz. Kurtuluş Savaşı’nda Yunan’ın tarafında olanlar hala bu ülkede. Burada iki kişinin anıta yaptığı saldırı bir hastalığın sadece sivilcesidir. Tarih boyunca böyle bir kesim hep içimizde olmuştur. Atatürk’e, Cumhuriyet’e, Türklüğün bağımsızlığına karşıttır onlar” dedi.

‘ATATÜRK’Ü ANLAMAK’ SÖYLEŞİSİ
Namık Kemal Zeybek, Anıt’ın ardından Atatürk’ü Anlamak adlı sunumunu gerçekleştirdi. İlkadım Kültür Merkezi Salonu’ndaki söyleşiye ATA Derneği üyelerinin yanısıra Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve konuklar da katıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.