Bafra İŞKUR hayat veriyor

Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi ile Bafra Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan Yöresel Kilim Dokuma Kursu Bafra protokolü tarafından ziyaret edildi

Ziyarete katılanlara kurs hakkında bilgi veren Bafra İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik; 732 saat süren bu kursumuz; unutulmaya yüz tutmuş meslekler içerisinde olup, Bafra yöresine özgü kırpık kumaştan elde edilen ipler eski tarz dokuma tezgâhlarında işlenerek Yöresel kilimler elde edilmektedir. Bu kurslardan elde edilen ürünler kursiyerler tarafından satılarak geçimlerini sağlamaları hedeflenmektedir. Şu ana kadar bu tezgâhlarda dokunan kilimlerin tamamı satılmış olup, yeni siparişler bile alınmıştır. 25 Kursiyerin katıldığı bu kursta İŞKUR olarak katılımcılaragünlük olarak 35 TL cep harçlığı veriyoruz. Ayrıca Kursiyerlerin Genel Sağlık Sigortalarını da karşılamaktayız.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak; İŞKUR işbirliğinde açılan Mesleki Eğitim Kurslarında Eğiticilerin ücretlerini karşılamakla beraber ihtiyaç duyulan her alanda kurslar açmaktayız.

Samsun AK Parti Milletvekili KIRCALI; Bafra İlçemize özgü unutulmaya yüz tutmuş bütün mesleklerin yeniden ayağa kalkmasının çabası içerisindeyiz. Gerek Bafra İŞKUR Hizmet Merkezimizin, gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan Halk Eğitim Merkezinin çalışmalarını yakından takip etmekteyiz.Yapılan çalışmaları önemsiyoruz. Kadınlarımızın Mesleki Eğitime katılımlarından mutluluk duyuyoruz. Çalışmalar neticesinde elde edilen gelirlerle aile bütçesine katkı sağlamaları temel politikalarımızdan biridir.  Bu yönüyle Bafra İŞKUR Müdürlüğü ile Bafra Halk Eğitim Merkezimizi bu katkılarından dolayı tebrik ederim. Dedi.”

Ziyarete, Bafra Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, Samsun Ak Parti milletvekili Orhan KIRCALI, Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN, Bafra TSO Başkanı Göksel BAŞAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU katılmıştır.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.