Bafra’da Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Belge Töreni Yapıldı

19.12.2015
A+
A-

Samsun Bafra Hava Sporları ve Gençlik Kulübü tarafından başlatılan, yamaç paraşütü başlangıç eğitimi belge töreni yapıldı.

 

Bafra Hava Sporları ve Gençlik Kulübünün Ağustos döneminde Bafra’da düzenlemiş olduğu yamaç paraşütü başlangıç eğitimi alan 13 kursiyer, resmi uçuş sertifikaları ve Yamaç paraşütü seviye kartlarını yapılan törenle aldılar.

 

Bafra’da bulunan bir restoranda yapılan belge törenine, Bafra Hava Sporları ve Gençlik Kulübü Başkanı Burhan Apaydın ve kursiyerler katıldı.

 

Yapılan kurslara Bafra Belediye Başkanlığının da lojistik destek verdiğini söyleyen, Bafra Hava Sporları ve Gençlik Kulübü Başkanı Burhan Apaydın, “Hava Sporları ve Gençlik Kulübümüzün Ağustos ayında başlattığı, yamaç paraşütü başlangıç eğitimini başarı ile bitiren kursiyerimiz belgelerini almaya hak kazanmıştır. Bu kursumuz da 3’ü bayan olmak üzere toplamda 13 kursiyerimiz katıldı. Kursumuza Bafra Belediyesi lojistik destek sağladı. Kursiyerlerimiz Ağustos ayından bu yana Bafra Sürmeli köyü ve Derbent köyü tepelerinde uçarak tecrübe seviyelerini arttırdılar ve yeterli seviyeye ulaştıkları içinde Kapıkaya tepesinde uçuşlarını yapacaklar. Kurslarımıza yeterli talep olduğunda yeni kurslar düzenlenecektir. Kurslarımızda sayımız 12 ile 16 kişiye ulaştığında açıyoruz. Kurslara katılmak isteyenler bizzat Hava Sporları Kulübüne yapacaklardır” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından, yamaç paraşütü başlangıç eğitimi belgesi almaya hak kazanan kursiyerler, belgelerini Bafra Hava Sporları ve Gençlik Kulübü Başkanı Burhan Apaydın’dan aldı.

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.