Bakan Albayrak Açıklamıştı: İlanlar Peş Peşe Geldi !

27.02.2019
A+
A-
Kamu ve özel firmalara personel, memur ve işçi alımları Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden devam ediyor. Konu ile ilgili olarak KPSS şartı olmadan personel alımı yapan biçok kurum ve özel sektör firmaları istihdam gerçekleştiriyor.

50 BİN 500 PERSONEL ALINIYOR

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz yerel seçimler aday tanıtım toplantısında 2019 personel istihdamlarında 2,5 milyon kişinin işe alınacağı ve istihdam yapılacağını ifade etmişti. Bu açıklamaların ardından Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile peş peşe ilanlar yayımalndı. Yayımlanan ilanlar kapsmaında 50 bin 500 personel alımı yapılacağı ifade edildi.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yayımlanan ilanlar kapsmaında en az okur yazar olmak koşulu ile adaylar şu ilanlara başvuru yapabileceklerdir:Beden İşçisi kadrosunda 8 Bin 459 kişi alınacak. Diğer kadrolarda ise Temizlik Görevlisi olarak 2 Bin 277 kişi istihdam edilecek. Makineci (Dikiş) olarak 2 Bin 119 kişi, firmaların satış ve pazarlama departmanlarında görevlendirilmek üzere Satış Danışmanı / Uzmanı olarak 2 Bin 87 kişi, Garson (Servis Elemanı) Bin 904 kişi, Turizm ve Otelcilik Elemanı kadrosunda 1. 779 personel, Reyon Görevlisi olarak Bin 133 kişi, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi olarak 1061 kişi, Büro Memuru (Genel) kadrosunda ise 815 personel alınacak. Kasiyer olarak ise 808 kişi istihdam edilecek. Son olarak silahlı ya da silahsız güvenlik Görevlisi 780 kişi istihdam edilecek

BAZI ŞARTLAR ARANIYOR 

Bu alımlara başvuru yapmak isteyen adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adayların T.C. vatandaşı olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, 19 yaşından gün almış olmaları, eğitim seviyesinde en az ilköğretim, orta öğretim, lise. Ön lisans yada lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Diğer yandan iş tecrübesi şartlarını taşmak, özel başvuru şartlarını taşımak gerekmektedir

İlanlara başvuru yapacak olan adayların İŞKUR’un resmi web adresindeki açık iş ilanları bölümüne girerek yayımlanan ilanları görüntüleyebilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.

KamuPersoneli.net

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.