BALE VE FLAMENKO GECESİ!

Yeni sanat sezonunu yepyeni eserlerle açan Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB), dünyaca ünlü kadın karakter ‘Carmen’in bale yorumuyla sezona devam ediyor

BALE VE FLAMENKO GECESİ!

Fransız yazar Prosper Mérimée’nin ‘Carmen’ isimli romanından dünyanın en ünlü operalarından biri olan ‘Carmen’i yaratan Georges Bizet’in muhteşem müziği, klasik bale ve flamenkoyla harmanlanarak yepyeni bir anlam kazanıyor. İşte bu muhteşem eser SAMDOB tarafından Samsunlu sanatseverlerle buluştu.

 BALE VE FLAMENKO GECESİ!

İSPANLA’DA KURAL TANIMAZ BİR AŞK
İspanya’nın Sevilla kentindeki bir tütün fabrikasında çalışmakta olan asi güzel Carmen’in Don Jose ve Escamillo ile yaşadığı gelgitli ve kural tanımaz aşk ilişkisini anlatan iki perdelik bale eseri “Carmen”, koreograf ve libretto yazarı Carlos Vilan’ın orijinal koreografisiyle sahneye koyuluyor.

 BALE VE FLAMENKO GECESİ!

Eserin müzik düzenlemesi Tulio Gagliardo Varas’a ait. Orkestrayı ise dönüşümlü olarak Tulio Gagliardo Varas ve Kıvanç Tepe yönetiyor. Dekor Tasarımı Tayfun Çebi’ye Kostüm Tasarımı ise Gülay Korkut’a ait. Eserin Işık Tasarımını Oğuz Murat yılmaz yaptı. Başkemancı ise Didem Tepe.

 BALE VE FLAMENKO GECESİ!

22 ARALIK AKŞAMI YENİDEN
3 Aralık’ın ardından 5 Aralık akşamı da Samsunlu sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılanıp dakikalarca ayakta alkışlanan Aydın Gün Salonu’ndaki gösterimi sonrası 22 Aralık akşamları tekrar sahnelenecek olan ‘Carmen’ balesi için biletler biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden sağlanabilir.

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.