BİR HİLAL UĞRUNA…

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB) 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde “Bu Vatan Bizim” konseri ile sahnedeydi

BİR HİLAL UĞRUNA...
19.03.2023
A+
A-

Besteci ve orkestra şefi Kıvanç Tepe’nin sevilen eseri ‘Bu Vatan Bizim‘, 18 Mart 2023 Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde eserin bestecisi Kıvanç Tepe’nin şefliğinde seyirciyle buluştu.

SAMDOB KOROSU SANATÇILARI
SAMDOB Orkestrası ve Korosu tarafından gerçekleştirilen konserde Ceren Mirza Küçük (mezzo soprano), Bilal Doğan (tenor) ve Özgür Aslan (bas) solist olarak yer alırken Şahan Gürkan anlatıcı rolünü üstlendi. Konserin koro şefliğini Raushan Baigulakova gerçekleştirdi.

NAZIM HİKMET VE MEHMET AKİF
‘Yaşamaz Ölümü Göze Almayan’, ‘Bir Hilal Uğruna’, ‘Kendini Tarihe Verenler’ adlı 3 bölümden oluşan ‘Bu Vatan Bizim’in kompozisyonları, Orhan Şaik Gökyay, Necmettin Halil Onan, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet gibi ünlü şairlerin şiirlerindeki dörtlüklerden oluşuyor.

ŞEHİT VE GAZİLERE ÖZEL ESER
Daha önce birçok kez seyirciyle buluşan ve çok sevilen ‘Bu Vatan Bizim’, Kıvanç Tepe tarafından Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına, topraklarımızı vatan kılan aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin anısına bestelenmiş özel bir eser.

A.Seçil Küçükçelebi’nin başkemancı olarak yer aldığı “Bu Vatan Bizim”1 bölüm olarak sunuldu. Aydın Gün Salonu’nu dolduran müzikseverlerin beğeniyle izlediği ‘Bu Vatan Bizim’ konseri finalde büyük alkış aldı.

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.