BİR ‘İNSAN OLMA’ YOLCULUĞU!

Samsun’un ünlü tiyatro grubu, daha önce hiç yapılmamış bir ‘Nazım Hikmet’ yorumu ile Türkiye genelinde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor

Samsun Düşevi Oyuncuları, 24’üncü yılında şimdiye kadar hiç yapılmamış bir ‘Nazım’ yorumu ile seyirci karşısına çıktı. 30 Mart Çarşamba Düşevi Sahne’de yapılan prömiyerle tiyatroseverlerle buluşan ve halen sahnelenen DİL YURDU ‘KUYUNUN DİBİNDEKİ TAŞ’ adlı oyun, mayıs ayından itibaren ise Türkiye turnesine hazırlanıyor.

MUHTEŞEM PRÖMİYER GECESİ
Yeni oyunlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar, “Unutulmaz bir prömiyer gecesine tanıklık ettik. Salon doldu ve seyirci oyunu dakikalarca alkışladı. Bu durum bizleri çok daha fazla motive etti ve oyunumuzu Samsun’un dışına da taşımaya karar verdik” dedi.

ŞİİRLERLE, ŞARKILARLA ÖRÜLÜ
BİR İNSAN OLMA YOLCULUĞU
Oyunun ana çatısını Nazım Hikmet’in ‘Talihsiz Yusuf…’ adlı şiirinin oluşturduğu açıklayan Cem Kaynar, “Oyunumuz metniyle, animasyonlarıyla, müzikleriyle tamamen özgün bir oylun. DİL YURDU ‘KUYUNUN DİBİNDEKİ TAŞ ‘ adını verdiğimiz oyun ile Düşevi Oyuncuları 120’inci yaş gününde büyük ustayı da anmış oluyor. Şiirlerle, şarkılarla örülü bir insan olma yolculuğu. Denize, maviye, umuda, insana selam verdiğimiz yolculuğumuz yelkenlerini en taze rüzgarlarla doldurup uzak ufuklara doğru demir alıyor. Vira vira” ifadelerini kullandı.

MAYIS AYI BOYUNCA TÜRKİYE TURNESİ
Murat Can Kibiroğlu tarafından uyarlanan ve yönetilen oyunda Ferda Kaynar-Cem Kaynar çifti başrolu oynuyor. Yönetmen Yardımcılığını Kübra Akça, Edebi Danışmanlığını Mustafa Uslu’nun yaptığı DİL YURDU ‘KUYUNUN DİBİNDEKİ TAŞ’, 8, 15, 22 ve 29 Nisan tarihlerinde saat 20.30’da Düşevi Sahne’de Samsunlu tiyatroseverleri bekliyor. Oyun, mayıs ayı boyunca ise başta İstanbul, Bursa, İzmir başta olmak üzere Türkiye turnesinde sanatseverlerle buluşacak.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.