“Bu kadar korkmayın”

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde 24 Mart’ta yapılacak sınavın AK Parti kongresi nedeniyle bir sonraki güne ertelenmesine sert tepki göstererek, “İYİ Parti İl Başkanı olarak sizlere tavsiyem, bu kadar korkmayın, koltuklarınızı korumak için bu kadar alçalmayın” dedi

‘AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI’

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Türkiye de iyiden iyiye at izi it izine karışmış durumda. Milletin imkanlarıyla siyaset yapan, Samsun’un her tarafını kongre ilanlarıyla dolduran, her yerel radyoda, her yerel tvde, billboardlarda, raket panolarda, üst geçitlerde, ses sistemli araçlarda, yazılı basın ve internet medyasında verilen reklamlarla kongre daveti yapanlar, spor salonunu dolduramayacaklarını düşünmüş olacaklar ki, üniversitede ki sınav tarihlerini bile değiştirmek zorunda kalmışlar. Bir üniversite düşünün ki bir siyasi partinin kongresi nedeniyle sınav takviminde değişiklik yapsın ve tüm programını değiştirsin. Cumartesi günü öğrenciler AKPartiSamsun İl Başkanlığı kongresine katılsın ve AKParti Genel başkanını dinlesin diye sınav takvimini değiştiren aciz yöneticilere soruyorum;

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

1- Cumartesi sınavı olup akşam veya ertesi gün dinlenmek için evine gidecek olan ve bu nedenle sizin takviminize göre bilet almış öğrencileriniz için de birşeyler yapmayı düşünüyor musunuz?

2- Bu çocuklar kıt imkanlarla okumaya çalışıyorlar, yanan biletlerinin paralarını ödeyecek misiniz?

3- Bir başka siyasi partinin kongresinde de sınavları ertelemeyi veya derslere ara vermeyi düşünüyor musunuz?

4- Kongreye katılımı arttırmak için, kongreden resim getiren öğrencilerinize kanaat notu da kullanacak mısınız?

5- Öğretim görevlilerinin kongreye katılma mecburiyeti var mı? Katılmazlarsa idari soruşturma başlatacak mısınız?

6- İşgal ettiğiniz makamlar herşeyden önce millet adına cesur olmanızı gerektirmez mi? Kimden ve neyden korkuyorsunuz? Altı üstü bir koltuk için kendinizi bu kadar küçük düşürmenize gerek var mı?

‘ÖRNEK OLMAK ZORUNDASINIZ’

İYİ Parti İl Başkanı olarak sizlere tavsiyem, bu kadar korkmayın, koltuklarınızı korumak için bu kadar alçalmayın. Rektör, rektör yardımcısı, dekan, bölüm başkanı, öğretim görevlisi v.b. herşey olabilirsiniz. Ama önce iyi insan, adil yönetici ve yetiştirdiğiniz öğrencilerinize iyi örnek olmak zorundasınız. Bunu hiç aklınızdan çıkartmayın. Bu yaptığınızdan sizlerinde çok mutlu olduğunuza inanmak istemiyorum. İYİ Parti’nin iktidarında müsterih olun bu tür kararlar almak, birilerine yaranmak için şirinlikler yapmak zorunda kalmayacak ve sadece asli işinizi yapacaksınız. İYİ’lerin iktidarında düştüğünüz çukurdan sizleri çıkartmak da bizim boynumuzun borcu olsun. Bunu sizin için değil, yetiştirdiğiniz çocuklarımız için yapacağımızı da aklınızdan hiç çıkartmayın.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.