Buzun istifası buz kesmedi!

28.10.2019
A+
A-

Oktay ZERRİN yazdı..

Ve Samsunspor’ da beklenen istifa: ” Buz İstifa Etti! ” Bence gerek yönetim gerekse de İrfan Bey hocamız bu kararında geç bile kaldılar!
Zira hocamız artık her kaybedilen veya berabere biten ya da galip gelinen maç sonrası basına verdiği demeçlerde ” İyi oynayamadık, üzgünüz, gol ve golleri bulamadık ” gibi sadece laf edebiyatı ile dopdolu beyanatlarda bulundu.
Ne var ki biz üzüldükçe, gol atmayı, göze hoş gelen ve bize yakışan bir futbol oynayamadıkça bu ifadelerinde zerre değeri ve hiç faydası kalmadı!
” Goller bulamadık ” da ne demek hocam? Biz aslında gol değil, goller değil kendimizi bulamadık! Her maçta korkulu rüyalar gördük. Üzüldük, saçımızı, başımızı yolduk. Binlerce taraftar takıma, futbolculara destek verdi. 30 bin izleyici ve taraftar hangi takımda görüldü? Ne yazık ki son maçlarda bu sayı da önemli miktarda aşağılara düştü!
Aslında aşağı düşen sadece seyirci ve taraftar sayısı değil; kulübün kariyeri, özgüveni ve oyun anlayışı da hızla düşüşe geçti! Hiç kimse Samsunspor’un üstünde ve vazgeçilmez değildir! Bence yönetim istifa istemede geç bile kaldı!
Bırakın liderliği, şampiyonluk hırsını; takımın Manisa FK ile arasındaki fark 6 puana kadar çıktı. Bitmedi; takım hızla play-off’ lara doğru gerilerken, peşimizdeki diğer rakip takımlar da atağa kalktı.
Peki; yazık değil mi bunca yapılan masraflara? Yazık değil mi bu güvenin zedelenmesine? Yazık değil mi ana hedef ve amaçlarımıza? Artık bundan sonra herkes taşın altına elini koymalı ve Samsunspor gerçeği için kolları sıvamalıdır yoksa bu böyle devam ederse; gerçekten işimiz çok zora girer.
Allah sonumuzu hayırlara vesile kılsın inşallah. ” Mevlam neyler, neylerse güzel eyler ” demişler. Hayırlısı olsun diyelim.
Saygılarımla.
Oktay ZERRİN

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.