Canik 200 Evler’de isyan ‘SESİMİZİ DUYUN ARTIK!’

Samsun’un Canik İlçesi 200 Evler Mahallesi sakinleri, bir türlü ıslah edilemeyen dere ve kullanıma açılmayan yollar yüzünden isyan etti

26.10.2020
A+
A-

Samsun’un Canik İlçesi’ne bağlı 200 Evler Mahallesi’nden geçen Ahmetli Deresi ve bu derenin her 2 tarafından uzanan yapılmamış yollar, vatandaşı adeta canından bezdirdi. 200 Evler sakinleri, “Uzun yıllardır derenin ıslah edilmesini ve her 2 tarafındaki yolların kullanıma açılmasını bekliyoruz” dedi.

KORKUTAN KAZALAR
Canik 200 Evler Mahallesi 219’uncu sokak boyunca uzanan Ahmetli Deresi’nin her 2 yakasında yer alan 12 metre genişliğinde yolların atıl durumda bekletildiğini belirten vatandaşlar, “İmar planında yer almasına karşın Bir türlü yapılamayan ve kullanıma açılamayan bu yollar yüzünden dereye düşen çocuklar ve araçlar oldu. Defalarca kazalar yaşandı. Çocuklarımız hastanelik oldu” dediler.

NE CANİK, NE BÜYÜKŞEHİR
Ahmetli Deresi’nin de ıslah edilmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, “Defalarca başvurmamıza, talep etmemize rağmen ne derenin ıslahı gerçekleştirildi, ne yollar kullanıma açıldı. Canik Belediyesi, SASKİ ve en nihayetinde Büyükşehir Belediyesi sesimizi duymadı. Mahallemizin ana girişine kadar gelmiş olan doğal gaz boru hattı, kablolu tv ve fiber interneti kullanamıyoruz olmamız, bu çağda bizim değil bizi yönetlerin ayıbıdır” diye konuştular.

BAŞKAN MUSTAFA DEMİR’E ÇAĞRI
Son olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e seslenen mahallesi sakinleri, “Sayın Başkan sürekli kırsal kesimin yolları için gece gündüz çalıştığını söylüyor. Samsun’un dağlık bölgelerinde yollar asfaltlanırken şehir merkezinin bu şekilde ihmal edilmesi, insanların mağduriyet içerisinde bırakılması Büyükşehir’e yakışmıyor. Sayın başkanımızın taleplerimize el atmasını bekliyoruz” dediler.

Asel Sema UĞURLU

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.