CANİK’TE SANAT SEZONUNA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Samsun’da ‘Canik 2023 Kültür ve Sanat Sezonu’ çerçevesinde yazar Merve Gülcemal Caniklilerle bir araya geldi. Yazarın ‘Peygamber İzinde Aile Olmak’ konulu konferansı büyük ilgi gördü

CANİK'TE SANAT SEZONUNA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Samsun‘da Canik Belediyesi tarafından başlatılan ‘Canik 2023 Kültür ve Sanat Sezonu’ etkinliklerinde yazar Merve Gülcemal, ‘Peygamber İzinde Aile Olmak’ konulu konferansla ilçedeki vatandaşlarla bir araya geldi. Canik Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eşi Selma Sandıkçı, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

‘TOPLUMUN TEMELİ AİLEDİR’
Gülcemal’in ayet, hadis ve kıssalarla ‘Peygamber ve aile yaşamı, aile bağlarının korunması ve doğru aile yapısı içerisinde çocuk yetiştirmek’ başlıklı konuşmalar gerçekleştirdi. Programda konuşan ve aile bağının güçlü bir şekilde sürdürülmesi gerektiğinin önemini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Toplumun temelini aile oluşturur. Ailemize sımsıkı sarılmalı, sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış içerisinde aile bağlarımızı sürdürmeliyiz. Aile temeline zarar verecek her türlü davranıştan kendimizi sakınmamız, böylesi ortamların ailemize hâkim olmasını engellemeliyiz. İyilik, güzellik ve anlayışın hâkim olduğu bir aile, huzurlu ve örnek bir toplumu oluşturur. Sağlam temeller üzerine birbirine bağlı bir aile yapısı içerisinde yetişen çocuklar ise yaşamlarını daha huzurlu sürdürür. Güzel bir ailenin içerisinde yetişen yavrularımız tıpkı bir ayna gibi ileri de kendi ailesine aynı davranışı yansıtır” dedi.

‘PEYGAMBERİMİZİ ÖRNEK ALALIM’
Başkan Sandıkçı ayrıca , “Peygamber Efendimiz ‘Sizin en hayırlınız, ailesine karşı en hayırlı olanınızdır. Ben de aileme karşı en hayırlı olanınızım’ hadisi şerifi ile aile bağlarını güçlü tutmak ve korumak için en doğru örneğin kendisi olduğunu bizlere bildirmiştir. Bizler doğru bir aile yapısı için Peygamber Efendimizi örnek almalıyız” diye konuştu.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.