Canlı yayında ağzından kaçırdı Samsun’da süper bulaştırıcı var

CNN Türk programına konuk olan Prof. Dr. Mustafa Çetiner; ‘Samsun’da süper bulaştırıcı var. Dedesi umreden geliyor, ondan koronavirüsü kapıyor, büyük bir alışveriş merkezinde hamburgercide çalışan kişinin virüsü herkese bulaştırdığını’ belirtti.

28.03.2020
A+
A-

Dünya’yı kasıp kavuran ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. Bugün itibariyle Türkiye’de vaka sayısı 5698 olurken, ölüm sayısı ise 92’ye çıktı.

SAMSUN’DA VAKA VAR MI?
Türkiye’de koronavirüs taşıyıcısı 5698 kişiye ulaşmasıyla Samsun’da koronavirüs taşıyıcı olup olmadığı resmi olarak açıklanmadı.

SAMSUN’DA SÜPER BULAŞTIRICI VAR
CNN Türk programına konuk olan Prof. Dr. Mustafa Çetiner; ‘Samsun’da süper bulaştırıcı var. Dedesi umreden geliyor, ondan koronavirüsü kapıyor, büyük bir alışveriş merkezinde hamburgercide çalışan kişinin virüsü onlarca insana enfekte ettiğini’ belirtti.

AĞZINDAN KAÇIRDI, TOPARLAMAYA ÇALIŞTI
Çetiner, bakanlığın koronavirüs vakasında il açıklamadığını bir an dalgınlığına gelerek unutup Samsun ismini verdi. Sonra toparlamaya çalışsada canlı yayını izleyen tüm seyirciler ‘süper bulaştırıcı’ şeklinde hitap ettiğini vakanın Samsun’da olduğunu öğrenmiş oldu.

İL İL VAKA SAYILARI AÇIKLANACAK MI?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; ‘Bir bölgenin salgını taşıdığı, bazılarının taşımadığı, bir bölgeden başka bölgeye geçişin daha fazla olmaması için (İtalya’da olduğu gibi) açıklamak istemiyoruz. Cumhurbaşkanımız bu konuyu değerlendirmektedir. Daha fazla vakanın görüldüğü iller varsa bunun için yapılması gereken önerileri de Cumhurbaşkanımıza sunmuş bulunuyoruz. Benim bilgi vermem doğru değil’ açıklamasını yaparak. Şimdilik koronavirüs taşıyıcılarını il il açıklamayacağını dile getirdi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.