Dezavantajlı Vatandaşlarımız GİRİŞİMCİLİK Sertifikalarına Kavuştu

Girişimcilik destek programı kapsamında, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, Bafra İşkur Hizmet Merkezi ve Samsun KOSGEB Müdürlüğü işbirliği ileengelli ve eski hükümlülere yönelikgerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifika töreni gerçekleştirilmiştir

18.12.2017
A+
A-

Dezavantajlı katılımcılara verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları, işe ve işyerine uyum projeleri, destek teknolojileri ve korumalı işyerleri ile diğer projeler aracılığı ile istihdamlarına yardımcı olmaktır.

Açılış konuşmalarını yapan Bafra TSO Başkanı Göksel Başar;  ‘ Bafra İşkur Hizmet Merkezi ile yapmış olduğumuz mutabakat ve Samsun KOSGEB Müdürlüğü işbirliği ile dezavantajlı vatandaşlarımıza yönelik Kosgeb Girişimcilik Eğitimi tertip edilmiştir. Siz değerli kursiyerlerimize eğitim sırasında ve sonrasında oluşturduğumuz uzman ekip İş planı hazırlama konusunda mentörlük yaparak işyerlerinizi en kısa sürede açabilmeniz için destek sağlanmıştır. Hayalinizde ki iş fikrini gerçekleştirirken siz değerli Girişimcilerimize her konuda destek vermeye devam edeceğiz. Almış olduğunuz girişimcilik belgeleri ile gerçekleştireceğiniz iş fikirlerinin Bölgemize, size ve ailenize hayırlı olmasını dilerim’ dedi.

Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ‘ Bafra Ziraat Odası olarak bu organizasyonlarda yer almaktan büyük mutluluk duyduk. Sertifikalarını alacak kursiyerlerimizi tebrik ediyorum.’ dedi.

Samsun KOSGEB Müdürü Nebahat Livaoğlu yaptığı konuşmalarında ‘ Bafra Ticaret Odası ve Bafra İşkur’un mutabakatı neticesinde gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz iş planlarını tamamlayıp tarafımıza başvuru yapacaklar. Kursiyerlerimizin iş planlarını hazırlama hususunda uzman ekip ile destek veren Bafra TSO, Bafra İşkur ve Bafra Ziraat Odasına teşekkür ediyorum. Kuracağınız işlerin sizlere ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim’ dedi.

Bafra İşkur Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik : ‘ Dezavantajlı vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz Girişimcilik Eğitimi neticesinde programı tamamlayan kursiyerlerimiz sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Kursiyerlerimizden 12 tanesi oluşturulan uzman ekibimizin hazırladığı iş planları ile KOSGEB Müdürlüğüne başvurularını yapacaklardır. Şahsım ve kurumum adına projemize destek veren Samsun KOSGEB Müdürlüğü, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve Bafra Ziraat Odasına teşekkür ederim. ‘ dedi.

Sertifika Törenine Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Samsun KESGEB Müdürü Nebahat Livaoğlu, Bafra TSO Genel Sekreteri Talip Şahin, Bafra İşkur Merkez Müdürü Yakup Ergenlik ve kursiyerler katıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.