‘DİKEY SERA’ TARIMI!

Samsun’da Canik Belediyesi’nin destekleriyle öğrenciler dikey seralarla tarımsal gelişime katkı sağlayacak. Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Gençler için yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi

Samsun’da Canik Belediyesi tarafından desteklenen ‘Sürdürülebilir Bir Yaşam İçin Harekete Geç’ adlı Erasmus Projesi kapsamında Canik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu dikey seraların açılış programı düzenlendi. Programda okul müdürü Cengiz Çetinkaya, projeye desteklerinden dolayı Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya plaket takdim etti.

canik

TÜRKİYE’NİN TARIMSAL GELİŞİMİ
Öğrencilerin yapımını gerçekleştirdiği dikey sera sistemiyle ülkenin tarımsal gelişimine katkı sağlayacağını ifade eden Sandıkçı, “İklim değişikliği nedeniyle maalesef gün geçtikçe verimli toprakların ve tarım alanlarının azaldığı bir dönem içerisindeyiz. Öğrencilerimiz oluşturdukları dikey sera sistemiyle daha az alanda verimli ve kaliteli ürünler yetiştirecekler. Modern tarımın öncü sistemlerinden olan dikey seralarla ülkemizin tarımsal gelişimine katkı sağlayacaklar. Tüm insanlık yararına geliştirilen bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

canik

GENÇLERİN PROJELERİNE DESTEK
Başkan Sandıkçı, gençlerin geliştirdikleri projeleri her zaman desteklediklerini belirtti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Gençlerimizin kendilerini geliştirmesi ve yeni ufaklara yelken açması adına fikirlerini önemsiyor ve geliştirdikleri projeleri her zaman destekliyoruz. Gençlerimiz düşüncelerini, fikirlerini hazırladıkları proje ve çalışmalarını her zaman bizlerle paylaşabilir” şeklinde konuştu.

canik

ROMANYA VE POLONYALI ÖĞRENCİLER
Canik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen açılış programına Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu ve şube müdürleri katıldığı rogramda Canik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra proje paydaşı olarak Romanya ve Polonya’dan gelen öğretmen ve öğrenciler de yer aldı.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.