DÜNYA ŞAMPİYONU!

Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nda mücadele eden Samsunlu sporcu Fatma Damla Altın, 400 metre engellide dünya şampiyonu olarak ülkemize ilk altın madalyayı kazandırdı

Uluslararası Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu (VIRTUS) Dünya Para Atletizm Şampiyonası, Polonya’nın Bydgoszcz şehrinde başladı. Organizasyonda mücadele eden Samsunlu Fatma Damla Altın, 400 metre engellide dünya şampiyonu oldu.

İLK ALTIN MADALYA
Fatma Damla Altın, bu başarısı ile Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandıran sporcu oldu. Öte yandan kadınlar gülle atmada Mihriban Korkmaz; gümüş madalya ile dünya ikincisi, Eda Yıldırım; bronz madalya ile dünya üçüncüsü, kadınlar üç adım atlamada Edanur Akın; bronz madalya ile dünya üçüncüsü, erkekler 1500 metrede Oğuz Türker; bronz madalya ile dünya üçüncüsü, erkekler 5000 metrede Alper Kılınç; bronz madalya ile dünya üçüncüsü oldu.

KASAPOĞLU’NDAN KUTLAMA
Fatma Damla Altın’ın zaferini duyuran Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, resmi twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“İstiklal Marşımızı dünyayadinleten Sporcumuz Fatma Damla Altın, senin için ne yazsak azdır.
Polonya’da gerçekleştirilen Virtus Dünya Atletizm Şampiyonasında, 400 Metre Engel Koşuda Damla ALTIN dünya şampiyonu olmuştur. Bu Gurur Türkiyemin. Bu Gurur Samsun’un…”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.