Erhan Usta’dan Turizm Bakanı’na ‘Samsun için ne yapıyorsunuz?’

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Kültür ve Turizm Bakanı’na, “Samsun turizmi için ne yapıyorsunuz?” sorusunu yöneltti ancak cevap alamadı

03.11.2020
A+
A-

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yönelttiği sorunun yanıtsız kalmasına tepki göstererek, “Samsun, sahipsiz bırakıldı” dedi.

Erhan Usta, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, “Samsun’un turizm potansiyelini harekete geçirmek için ne yapıyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Samsun’un ciddi bir turizm potansiyeli olduğunu belirten Usta, “Örneğin Vezirköprü’de kanyonumuz var, Ladik’te Kayak Merkezi var, gölümüz var, Havza Kaplıcaları var, Ayvacık’ta Saklı Cennet’imiz var, Kuş Cenneti’miz var fakat biz Samsun’a hiç turist çekemiyoruz. Bununla ilgili olarak bakanlığınızın herhangi bir planlaması var mıdır? Samsun’un bu turizm potansiyeli nasıl harekete geçirilebilir?” ifadelerini kullandı.

‘BAKAN ANLAMIŞ OLACAK Kİ…’
Bakan Ersoy’a yönelttiği soruya yanıt alamayan Usta, “Başka milletvekilleri illeri için mücadele ederken, AKP Samsun milletvekilleri yine yoktu. Bakan da Samsun’un sahipsizliğini anlamış olacak ki sorularımızı cevaplamadı” diyerek duruma tepki gösterdi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.