Gençlik ve Spor’dan ANLAMLI ETKİNLİK…

Samsun genelindeki 18 devlet yurdunda kalacak öğrenciler için ‘Gelin Tanış Olalım’ etkinliği düzenledi

Samsun ve ilçelerinde bulunan 18 Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait yurda kayıt yaptıran öğrencilere yönelik düzenlenen ‘Gelin Tanış Olalım’ etkinliği, geniş katılımla gerçekleştirildi. Öğrencilere okudukları yeri tanımak ve birbirleri ile kaynaşmak için büyük fırsat sunan etkinlik büyük ilgi gördü.

ÜNİVERSİTEYE YENİ KAYIT YAPTIRANLAR
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim Sosyal Kültürel Faaliyetler Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği organizasyonda il genelinde öğrenim görecek ve yurtlara yeni kayıt yaptırmış öğrenciler, Samsun’un tarihi ve turistik yerleri gezme imkanı buldu. İlk olarak Samsunum 1 gemisi tura çıkan öğrenciler daha sonra sırasıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a geldiği Bandırma Vapuru’nun replikasını, Türkiye’nin en büyük oyuhcam müzesini, Destanlar Müzesi’ni, Kent Müzesi’ni ve Amazon Köyü’nü ziyaret etti.

YUNUS EMRE’DEN İLHAM ALAN PROJE
Başarılı bir organizasyona daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Büyük halk ozanımız Yunus Emre’nin, ‘Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz’ dörtlüğünden yola çıkarak düzenledğimiz ‘Gelin Tanış Etkinliği’, eğitim öğrenim için Samsunumuzu tercih eden gençlerimizin ilimizi daha iyi tanımaları ve kısa sürede uyum sağlamaları açısından son derece önemli. Başarılı bir organizasyon oldu. Desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mustafa Demir’e de teşekkür ederiz” dedi.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.