GÖRKEMLİ AÇILIŞ!

Samsun’da pandemi döneminde evde uzaktan eğitim gören 4 ile 12’nci sınıf aralığındaki öğrencilerinin telafi eğitimleri yaz boyunca sürecek

Samsun’da 31 Ağustos’a kadar sürecek telafi eğitimlerinin açılışı düzenlendi. Pandemi döneminde evde uzaktan eğitim gören 4 ile 12. sınıf aralığındaki öğrencilerinin telafi eğitimleri yaz boyunca sürecek. Bu kapsamda Samsun’da telafi eğitimleri başlangıcında şehrin ileri gelenleri ile minikler futbol maçı yaptı. Etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

MİNİKLER GALİP GELDİ
Açılışta ise Mustafa Kemal İlkokulu’nda 4’üncü sınıf öğrencilerinden oluşan takım İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlçe Emniyet Müdürü Adil Aydemir, İlçe Sağlık Müdürü Hayri Ertan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcı Şerif Mırık, İlçe Tarım Müdürü Fevzi Çalışıcı, İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Yalçınkaya, Sosyal Yard. Day. Vakfı Müdürü Esat Bayrakçı ve Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Erdin’den oluşan takıma karşı futbol maçı yaptı. Ali Gürler’in hakemliğini yaptığı maç miniklerin kazanması ile son buldu. Etkinlikte Kadıköyspor’dan antrenörlerde yer alarak miniklere spor hareketleri yaptırdı. Etkinlikte açılış için özel pasta kesildi.

TÜM İMKANLAR SEFERBER
Gerçekleşecek telafi eğitimleri hakkında bilgi veren Müdür Halil İbrahim Akmeşe, “Son bir buçuk yıldır tüm dünyanın yaşamış olduğu salgın sürecini geride bırakıyoruz. Bu yaz sürecinde çocuklarımızı sosyal anlamda kültürel anlamda, sanatsal ve akademik anlamda telafide ben de varım programına Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılıyor. 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek süreç. İlçemizde, Samsun’da ve ülke gündeminde çok sayıda faaliyet planlandı. Bunların içerisinde spor, sanat, akademik alanlar var. Bunlar eş zamanlı olarak yapılacak. Tüm kurumlarla, belediyeyle, spor müdürlükleriyle dolayısıyla topluma hizmet eden tüm kurumlarda bütün imkanlarını bizlere seferber etmiş durumdalar. Yaz boyunca öğrencilerimiz bu yaşamış oldukları pandemi sürecinden dolayı kaynaklanan sıkıntıları geride bırakmış olacak. Bunu temenni ediyoruz” dedi.

İHA

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.