Hamit Kılıç’tan ‘Sınırsız’ kayırma

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk’un yeğenini işe aldı

26.06.2020
A+
A-

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Çarşamba Belediye Meclis Üyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk’un yeğeni Akif Soğuk’u Bafra Belediyesinin yeni şirketi Kadim Bafra’da işe aldı.

KADİM BAFRA’YA KADİM KIYAK
Akif Soğuk’un Bafra’da bir bankada çalışırken işten çıkarılıp, işsiz kaldıktan sonra işe alındığı iddia edilirken; Başkana yakın bir partili ise ” Akif Soğuk’un işten çıkarılmadığını, belediyenin şirketi Kadim Bafra’da işe girmek için bankadan ayrıldığını” iddia etti.
Akif Soğuk’un, Ali Kale Turistik Tesislerinde düğün organizasyonu ile ilgileneceği öğrenildi.
Kadim Bafra’da işe başlayan Akif Soğuk’un düğün organizasyonlarını Belediye adına mı yürüteceği yoksa Kadim Bafra adına mı yürüteceği bilinmemekte.
Ali Kale tesisleri ile ilgili şu ana kadar bir ihale açılmadı.

TİCARİ İLİŞKİ İDDİASI
Başkan Hamit Kılıç’ın, Akif Soğuk ile ticari bir ilişkisinin de olduğu iddia edildi. İddiaya göre, Akif Soğuk, Başkanın kendi inşaat şirketi ya da ortaklığı olan şirketten 2 yıl kadar önce elden ödemeli daire satın aldı.
Hamit Kılıç, “daire sattığı belediye işçisi M. Şimşek’in, tazminatını almak için işten ayrıldıktan sonra tazminatını 4 taksitte ödemesi ve tekrar belediyeye alması” ile de gündeme gelmişti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.