HATAY TÜRK’TÜR, TÜRK’ÜNDÜR

Hatay Türk’tür. Hatay Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Aksi söylemler Türk düşmanlığıdır ve Türk’e Arap dayatmasının ürünüdür. Bu düşünceler ihanettir.

Biz Musul Kerkük, Süleymaniye, Doğu Türkistan , Cavuşistan, Macaristan, Bulgaristan, başkurdistan, Yakutistan, mavi vatan, Türk yüzyılı, kısaca Turan derken birilerinin ihanet sözlerini , vasiyete karşı çıkanları, kirli beyinlerini ve zehirler saçan kafalarını ezer geçeriz.

Yıllardır bize İslamiyet diye dayatılan Arap kültürüdür .

Yıllardır bize İslamiyet diye dayatılan Emevi anlayışıdır .

O anlayış İslamiyet değil  iktidar olma savaşıdır.

Geçmişte Milliyetçiliği kafirlik olan suçlayanlar, kavmiyetciligi milliyetçilik ile bilerek karıştıranlar bugün ki Türk düşmanlığının ve kutuplaşmanın da nedeni olmuşlardır.

Türk milliyetçiliği kafatascılıkta değildir, zulümde kavmiyetcilikte değildir, ırkçılık ve faşistlikte değildir.

Başbuğ Alparslan Türkeş milliyetçiliğin tanımlarken Kur’an’ın izin verdiği ölçüde sınırlarını koymuştur.

Türk milliyetçiliği vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak ve devlet sevgisi temelleri üzerine kurulmuştur. İnsanlar arasında ki üstünlüğü takva da görmüştür.

Tehlikeli olan Türk milliyetçiliği düşmanlığı altında Arap milliyetçiliği yapmaktır. Üniter yapıyı ret etmektir. Türk ve Türk dünyası değince bir hallere girip reddiye düzmektir.

Türk denince akla sadece Osmanlı gelemez.

Göktürk, Hun, Türkiye Cumhuriyeti, Selçuklu ve tarihte kurulan tüm devletler gelmelidir. Türk’ü sadece bin yıllık tarihe sağdıramazsınız. Türk binlerce yıllık bir tarihe sahiptir. Her yönüyle bizimdir.

Bunu inkar etmek başka yanlış amaçlara hizmet eder. Bunun sonucu da felakettir.

Gelelim yazımızın başına…

Dediğimiz gibi Hatay Türk’tür, bununla ilgili yapılan her aksi propaganda ise Türk düşmanlığından başka bir şey değildir…

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Canik dedi ki:

    Çok yerinde bir yazı olmuş.

  2. Canik dedi ki:

    Çok yerinde bir yazı olmuş. Mülteciler gitsin