HEDEF, MİLLİ TAKIM

Gelecek ay Slovenya’da gerçekleştirilecek Okkçuluk Avrupa Şampiyonası’nda milli takımı belirleyecek Salon Kupası, Samsun’da başladı

Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen 2022 Salon Federasyon Kupası, Samsun‘da başladı.

İlkadım Okçuluk Tesisleri‘nde gerçekleştirilen müsabakalara, Türkiye genelinde 69 kulüpten 317 sporcu katılıyor.
Şampiyonanın ilk gününde klasik ve makaralı yayda bireysel sıralama atışları yapıldı.

AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLIK

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Okçuluk Milli Takımı’nın belirlenmesi açısından Federasyon Kupası’nın önemli olduğunu aktardı.

Milli takımın belirlenmesi için son yarışmayı düzenlediklerini anlatan Topaloğlu, “Dereceye giren sporcularımız arasında yine Samsun’da 8-9 Ocak tarihlerinde Milli Takım Seçme Yarışması yapılacaktır. Milli takımımız şubat ayı içinde Slovenya’da düzenlenecek Avrupa Salon Şampiyonası’na katılacak. Bu nedenle sporcularımız ve bizim açımızdan yarışmanın önemi büyük. Çünkü tüm sporcular milli takıma seçilebilmek için mücadele ediyor” ifadelerini kullandı.

KASAPOĞLU: MARKA OLMA HEDEFİMİZ VAR

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ise kentte son 2 ay içinde 3’üncü okçuluk şampiyonasına ev sahipliği yaptıklarını dile getirdi.

Milli takım kadrosunun Samsun’da belirlenecek olmasının önemli olduğunu kaydeden Kasapoğlu, “Samsun’da yapılan 3 şampiyonanın da ana hedefi milli takımın omurgasının seçilmesiydi. İnşallah Samsun’daki bu yarışmalardan sonra olimpiyat şampiyonumuz Mete Gazoz gibi birçok sporcu çıkacak. Hedefimiz, Samsun’u ciddi anlamda okçulukta marka şehir haline getirmektir” değerlendirmesinde bulundu.

Organizasyonda yarın klasik ve makaralı yayda eleme atışları gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.