İlk kulaç, SAMSUN’dan!

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için 6 kıtada kulaç atarak 2023 kilometre yüzecek olan Erhan Turan, ilk kulacı Samsun’dan attı

Fransa’da yaşayan profesyonel Türk yüzücü Erhan Turan, 2023 yılında olacak Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla farklı bir etkinlik başlattı. 6 kıtada kulaç atarak 2023 kilometre yüzmeyi hedefleyen Turan, Milli Mücadele’nin başladığı Samsun’a gelerek ilk kulacı attı.

İLK ADIM ŞEHRİ SAMSUN’DAN
Yüzme sporunda 115 Türkiye rekoru ve Fransa şampiyonlukları bulunan Türk yüzücü Erhan Turan, sıra dışı bir etkinliğe imza atıyor. 2023 yılında olacak Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla 2 bin 23 kilometre yüzme, 2 bin 123 kilometre koşma, 8 bin 888 kilometre bisiklet sürmeye hedefleyen Erhan Turhan, Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak üzeri ilk adımının attığı Samsun’a gelerek burada hedeflerine start verdi.

1.5 KİLOMETRE YÜZDÜ
10 KİLOMETRE KOŞTU…
Yanındakiler Samsun’un ilk açık su yüzücüsü Menderes Eskiçırak ve yüzücü Orhan Ayan ile birlikte Karadeniz’in hırçın sularına giren Erhan Turan, burada 1,5 kilometre yüzdükten sonra 40 kilometre pedal çevirdi ve 10 kilometre koştu. Erhan Turan Samsun’dan sonra Karadeniz’in sahil şeridindeki illere de giderek hedefini gerçekleştirme noktasında adım atacak.

DÜNYANIN HER YERİNDE…
Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla ulusal bir etkinlik düzenlediğini ifade eden Erhan Turan, “115 Türkiye rekorum var. Türkiye ve Fransa şampiyonluklarım var. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı olacak 2023 yılında. Bu nedenle ulusal, dünya çapında bir etkinlik hazırlamak istedim. Bu etkinlikte toplam olarak 2023 kilometre yüzme, 2123 kilometre koşma, 8 bin 888 kilometre bisiklet olacak. Bu etkinlikler tabii ilk defa Samsun’dan başlıyor. Atakum Belediyesi’nin yardımıyla buradan başlayarak bütün 6 kıtada, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avusturalya’da etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Bazı yerlerde etkinliklerimiz olacak. İznik’i geçerek İznik Gölü çevresinde 95 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşu şeklinde etkinlikler olacak. Fransa’da bir yer var. Burada medcezir olayları çok fazla. Su geliyor, gidiyor. Su gittiğinde orada hem koşacağım hem yüzeceğim hem de bisiklete bineceğim. Yani dünyanın her bir tarafında etkinlikler olacak” dedi.

BAŞKAN DEVECİ’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Sporcu Erhan Turan ve beraberindekiler, Atakum Triatlonu’nu tamamlamasının ardından Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’yi makamında ziyaret ederek Atakum Belediyesi’ne desteklerinden ötürü teşekkür etti. Başkan Deveci, Turan’ın çok değerli ve anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiğini söyleyerek tebrik etti. Başkan Deveci, “Böylesi önemli bir spor etkinliğinin kentimizde başlamasından ve buradan bütün dünyaya yayılacak olmasından dolayı çok mutluyuz. Üstelik cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle olması bizleri daha çok mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor. Dilerim burada dostluk ve barışla atılan bu ilk kulaç bütün dünyaya dostluğu, barışı ve huzuru götürür. Sporcumuza başarılar diliyorum” diye konuştu.

İHA

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.